Salih Ertaçoğlu
- -

KENDİM ETTİM KENDİM BULDUM

29.11.2021 10:28:00
886 kez Okunmuştur.

 

Kurtuluş Savaşı, dış güçler, mandacılar vs. bütün bu yakıştırmalar, iftiralar, benzetmeye çalışmalar ekonomimizin getirildiği duruma suçlu arama gayretleridir.

Bu bir siyasi yakışıksız tavırdır. Başarısızlığın çırpınışıdır.

Ülkeyi yönetenlere sormak gerek. Şimdiye kadar ülkeyi güllük gülistanlık gösterdiniz. Şimdi ne oldu da kendinizin sebep olduğu ekonomik sıkıntılar için hayali düşman ve sebep aramaya başladınız?

20 yıl tek başına bir iktidar bugün ekonomiyi perişan hale getirmişse suçu, hatayı kendisinde arayacaktır.

İhaleleri, dolar ve euro ile yaparsanız, yargı mercii olarak da İngiliz mahkemelerini yetkili kılarsanız, Sayıştay denetçilerinin usulsüzlük tespitlerine işlem yapamaz duruma düşmüşseniz, yanlışın, hatanın ve suçun tamamı sizin sırtınızdadır.

Sanki bu Ülkeyi 20 senedir muhalefet partileri yönetmiş gibi pişkince sıyrılmaya çalışmayı artık milletimiz yemiyor. Bunu böyle bilesiniz. Gerçeklerle artık yüzleşme zamanıdır. Yazıktır milletimize.

Faizler düşüyor. Düşsün, piyasa ucuzlar diye beklersiniz.

Dolar ve euro başını almış gidiyor. İğneden ipliğe zamlar peşpeşe geliyor.

Mahalle bakkalı duyuru asmış, ev ekmeği 10 TL, tam buğday ekmeği 9 TL, normal ekmek 2,25 TL. Haftaya da yeni zam bekleniyor. Faizi indirdik güzel, hayatı, yaşamı zamlara mahkum ettik. Faiz indiriminden birkaçı yaralanacak diye 83 milyon geçim sıkıntısında ekonomik darboğaza mahkum edilmektedir.

Akaryakıtta son yapılan 1 TL`yi geçen zamlar ve artan her ürünün fiyatını, doları serbest kılıp faizi indirdik diyenlere gelsin.

Milletle dalga geçmek, dar gelirliyi adeta ezilmeye, çaresiz kalmaya mahkum etmek hiç kimseye fayda sağlamayacaktır.

Milletin aleyhine söylenen her söz sahiplerini her geçen gün daha da eritiyor, güven gittikçe sıfırlanıyor.

Akaryakıt istasyonlarındaki kuyruklar zamdan değil, araçların sayısının artmasındandır. açıklamasını sıkılmadan yapan Erzurum Milletvekili bu ülkenin vekili olamaz. Bu aziz Milletle dalga da geçemez.

Sebep de, sonuç da getirilen durumda 20 yıl iktidarda olanların eseridir. Eserinizle övünüp, başkalarını suçlamaya devam edin.

Gerçekleri her gün her saniye yaşayan milletimizdir.

Söylenenlere değil, kendi yaşadıklarıyla gereken cevabı sandıkta verecektir. Hayali düşmanlar, rakipler, muhalefet yaratıp suçlamalara, iftiralara devam edin. Sonucuna da katlanacaksınız. Demokrasi bunun için çok güzel. Koltuklar millete aittir. Kimseye de babasından tapulu kalmamıştır.

Sevgi ve saygılarımla.

  • Etiketler :
  • -
DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 29.11.2021
Güncelleme Tarihi : 29.11.2021
Yazarlar
En Son Yorumlar