Salih Ertaçoğlu
- -

YAŞASIN CUMHURİYETİMİZ

31.10.2021 11:02:12
813 kez Okunmuştur.

 

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. Yıl dönümünü aynı coşku ve heyecanla kutluyoruz. Aziz Türk Milletine nice Cumhuriyetimizle birlikte ebediyyen asırlar boyu kutlamayı nasip eylesin.

Cumhuriyet özgürlüktür, demokrasidir. İnsana saygıdır, değerdir, erdemli, kişilikli yaşamaktır. Yönetimde ben de söz ve yetki sahibiyim demektir.

Yurdumuzu düşmanlardan Cenab-ı Allah’ın yardımıyla kurtaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına rahmetler niyaz ediyoruz.

İngiliz ve Yunanların, İstanbul başta olmak üzere işgalinden mutlu olanlar “Kurtuluş Savaşı’nı keşke Yunanlar kazansaydı” diyen ve bu düşünceye desteklerini bugün bile gizli ve aleni milletimiz görüyor, ibretle seyrediyor.

Bu mandacı kafaların, satılmışların, hainlerin torunları, güzel yurdumuzu ve ülkemizi, Suriye, Irak, Afganistan, Pakistan’a çevirmenin, Cumhuriyetimize devamlı saldırmanın hesabındalar.

Cumhuriyetimiz demokrasiyle taçlanmıştır. Birilerinin amaçları, kendi amaçlarına göre “Demokrasi bizim için amaç değil ARAÇTIR”cılarda zerrecik delikanlılık varsa, amacın ne olduğunu milletimizle paylaşırlar.

Rahip Bronson tehdit sonucu serbest bırakılırken, Can Yücel terör suçlamasıyla yargılanırken serbest bırakılmaları seyreden, o gün gıkını çıkarmayan başta Yargıtay Başkanı ve iktidar sözcülerinin bugün ahkam kesen, diklenen açıklamaları bir çelişkidir, iki yüzlülüktür. Hukuku paspas yapmaktır. Ülkemize dayatılanların sebebi sizlersiniz. Çifte hukuk anlayışınızdır. Hukuku da kuşa çevirdiniz. Eserinizle övünebilirsiniz.

Milletimiz, Cumhuriyetimizle eksiklerine rağmen demokrasimizle mutlu geleceğe doğru koşuyor. Bayraklar ellerde, gönüllerde.

Bugün Cumhuriyet Bayramı, Türk Milletimize kutlu olsun.

Cumhuriyetin kıymetini, değerlerini, nimetlerini bilmeyenlere de zehir zıkkım olsun.

Yaşasın Cumhuriyetimiz, şanlı bayrağımız.

“Ne Mutlu Türk’üm diyene.”

Sevgi ve saygılarımla.

  • Etiketler :
  • -
DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 31.10.2021
Güncelleme Tarihi : 31.10.2021
Yazarlar
En Son Yorumlar