Salih Ertaçoğlu
- -

GERÇEKLER YALANLAR

20.10.2021 12:34:34
747 kez Okunmuştur.

 

Ana muhalefet partisi Genel Başkanı s. Kılıçdaroğlu kamuda görev yapan bürokratları uyaran bir açıklama yaptı.

“Kanunsuz iş ve işlemlerde bulunmayın, yanlış olduğuna inandığınız kararlara, belgelere imza koymayın, günü geldiğinde siz de sorumlu tutulursunuz.” şeklindeydi.

Bu açıklama bir hukuk devletinde, her kamu görevlisinin özenle uyması gereken durumdu. Kamu personelinin de sorumlulukları vardı.

Yetkili ve sorumlu olmak…

Uyarılar birilerinin işine gelmedi. Yarası olanlar gocunmaya başladılar. Tehdit dediler, şantaj dediler. Uyarı kitabıntasından yapılmış bir uyarıydı. İşini, görevini doğru yapana, hukuk içerisinde kalana yönelik de değildi.

Bazı kamu yöneticilerinin Bakanlarına bile yanlış bilgilendirmeler yaptığıtada. Sayın Ümit Özdağ’ın açıklamaları gelinen noktayı üzüntüyletaya koyuyor.

Emri veren, talimatı veren, hukuka uymadan emirlerinin, isteklerinin yerine getirilmesini istiyor. Kamu görevlisi ne yapsın? Uygulamasa işinden gücünden olacak, mecbur kalıyor, baskı altında yanlışlar da yapılıyor.

Örnek mi istersiniz, Merkez Bankası Başkan Yardımcıları ile Para Politikaları Üyesinin bir gece yarısı görevden alınmış olmalarıdır.

Hukuk rafa kaldırılmış, keyfilik hüküm sürmeye başlamışsa tren raydan çıkmıştır. Herkes hukukun gereklerine saygılı olmak durumundadır. Zararını 85 milyon insanımız birlikte çekiyor.

Geçmişte birlikte görev yaptığımız rahmetli Belediye Başkanlarımızla yaşanan durumlar olmuştur. Başkan verdiği görevin, işlemin yanlış olduğunu bilirdi. “Arkadaşlar bu teklifim hukuka uygun değil, sorumluluk bana aittir. Mesuliyet-i deruhte evrakı hazırlayın, ben imzalayım.” derdi. Nerede öylesine sorumluluk alacak yöneticiler? Yık her türlü usulsüzlüğü çalışanın üstüne. Öyle bir Dünya yok artık. Herkes yaptığının hesabını verecek, bundan kurtuluş yok. Bu dünyada da gerçek dünyada da.

Zonguldak Valilik binası duvarında asılı duran Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi sökülmüş, yerine ağaç resmi konulmuş. Hitabeyi TBMM’de soran milletvekiline İçişleri Bakanı yazılı cevap veriyor, “Hitabe özenle korunuyor.” diyor. Hitabeyi araştıran milletvekili, Hükümet Konağı önündeki mazgala ters kapatılmış şekilde kapak olarak kullanıldığını tespit etmiş. Bu bir rezalettir, skandaldır. Devletin Valisi bu skandala sebep olmuş, Bakanı da yanlış bilgilendirmiştir. Getirildiğimiz yönetim budur.

Cumhuriyetimize, TC. Devletimize, kuruluş değerlerimize, kurucumuz Atatürk’e yapılan saygısızlıklar Türk Milletine yapılmıştır.

İki üç gün daha koltuğumda kalayım hastalığına yakalananlara, bu aziz milletin değerlerine sahip çıkamayanlara yazıklar olsun. Niye varsınız ki bir düşünün bakalım. Siz düşününceye kadar, milletimiz zaten kararını vermiş, sandığı bekliyor. Gözünüz de işte o zaman belki açılabilir.

Sevgi ve saygılarımla…

  • Etiketler :
  • -
DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 20.10.2021
Güncelleme Tarihi : 20.10.2021
Yazarlar
En Son Yorumlar