Salih Ertaçoğlu
- -

İKİ BAŞLIK İKİ KONU

23.10.2020 11:14:21
417 kez Okunmuştur.

 

Azerbaycan, Ermenistan’ın 30 yıl önce işgal ettiği topraklarını geri almaya devam ediyor. İki defa insani ateşkes kararını tanımayan Ermenistan sivilleri vuruyor. Ateşkisi sürekli ihlal de ediyor.

Ermenistan’ı bu saldırganlığı nedeniyle de en yetkili makamlarımızca kınıyoruz. Tepkilerimiz en üst seviyeden dile getiriliyor.

Yapılan açıklamaların muhataplarınca dikkate alınmadığı da görülüyor.

Dostumuz diye adlandırdığımız dünya liderleri de öyle anlaşılıyki işlerine geldiği için adeta seyirciler. İşgal edilen Azerbaycan topraklarının Ermenistan işgaline devamından taraflar.

Dost kimdir düşmanımız kimdir biz de bir kararını veremez olduk. Kişisel dostlukların devletlerin resmi ilişkilerini etkilemediği detada.

Azerbaycan yetkilileri de anlaşma masalarına Türkiye olmadan oturmayız demiyor. Bu da ayrı bir konu.

Son günlerde özellikle anayasa mahkemesi üzerinde baskılar yapılmaya çalışılıyor.

Ülkede yaşayan herkesin anayasanın hükümlerine uymak mecburiyeti vardır. Anayasanın içeriğinde de çok açık ve net bir şekilde emredici olarak “Anayasa Mahkemesi’nin kararları herkesi, her kurumu bağlar.” Uyulmak mecburiyeti de kesin hükümdür.

Hele Anayasa Mahkemesi’nin oybirliği ile almış olduğu kararın bir alt mahkeme tarafından dikkate alınmayışı, hukukun ülkemizde getirildiği keyfiliğin, siyası amaçların ön planda tutulduğunun son örneği olmuştur. Herkes yerini, görevini, uymakla mükellef olduğu yasaları çok iyi değerlendirmek zorundadır. Yıllar önce bu ülkede değerli komutanlarımıza, yargı mensuplarına, gazetecilere, haksız gözaltılar, sahte belgeler ve sahte gizli tanıklarla zulmedilirken seyredenler, kıs kıs gülenler bu yargının işi biz karışmayız diyerek devlet değerlerinin, hukukun yara almasına sebep olanlar insanları makamından özgürlüğünden geleceğinden yoksun kalmasına, bazılarının sıkıntıdan ölümlerine sebep olmuş vebal altında kalmışların bugün de aynı düşüncelerle “yargının işi” ne sığınmaya çalışmaları, anayasayı, hukuku ayaklar altına almaya çalışanları sadece seyrettikleri de üzüntüyle takip ediyorlar. Yazık da oluyor. Görev ve yetkiler yerine getirilmiyor..

Birçok temel sorunun sıkıntının temel nedeni “HUKUKSUZLUKTUR”.

Sevgi ve saygılarımla…

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 23.10.2020
Güncelleme Tarihi : 23.10.2020
Yazarlar
En Son Yorumlar