İhsan ULUÖZLÜ
hursozgazetesi@hotmail.com -

Değerli Dostlarım...

20.09.2019 12:34:38
1794 kez Okunmuştur.

Biliyorsunuz okullar geçen hafta açıldı.

Bir çok öğrencimiz çocuklarımızda okula başladı.

Bazı velilerimiz okul alışverişlerini Avmlerden yaparken bazıları çarşıdan pazardan yada en hesaplı yerden aldı. Elbette herkes bütçesine cebindeki paraya göre alışveriş yaptı çocuğuna.

Okul önlüğü pantolon, ceket, ayakkabı, okul çantası, defter, kalem, silgi  önemli ihtiyaçlarını karşıladılar.

Bazı öğrencilerimizin de ailesi bu önemli okul gereçlerini maalesef maddi durum yetersizliğinden dolayı alamadılar. Olmayınca olmaz işte insan bazen 10 TL’nin  5 TL’nin eksikliğini ararken yerinde 1 liranın bile çok ama çok önemi var. Öyle değil mi 50 kuruş eksik verin bakalım ekmek bile alamazsınız.

İşte benim derdimde evladına okul alışverişi yapamamış ailelerin çocukları, ailesi maalesef okul çantası alamamış bu öğrencilerimize, imkanı olanlar yardım etsek güzel olmaz mı.

Evet değerli arkadaşlarım ne güzeldir veren el olmak. Yaradan biz kullarına veren el olun ki alan elde olasınız diye buyurur.

Ben inanıyorum ki içimizde bir çok arkadaşımız zaten yardım etme konusunda çok önemli çalışmalar yapıyorlar. Hepimiz yapabiliriz bunu zaten Evimize en yakın okula gidip aile birliğine başvurup ihtiyaç sahibi bir öğrencimizin adını alarak onun okul masraflarını karşılayabiliriz..

Bir ayakkabı bir çanta bir mont alabilir bir çocuğa hediye edebiliriz. İnanın O çocuğun gözlerindeki mutluluğu görmek milyarlara bedeldir..

Değerli dostlarım, ne yapalım maalesef böyle bir dünyada yaşıyoruz. Hani derler ya kiminin derdi pırlantası küçük Kiminin yiyecek ekmeği yok. Kimi çocuğunu özel okullarda okutur. Kimi okula yollayamaz.

Ama işte zolan Çocuklar neden ailelerinin parası olmadığını anlamazlar.

Benim gönlümde bütün çocuklar okusun ister.

Okul idareleri ,okul aile birlikleri ve muhtarlar aracılığıyla çoğuna ulaşabilinir. Öğretmenler, okul idareleri ve halkımız bu konuda her zaman olduğu gibi yardım ederler.

Sevgilerimle...

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 20.09.2019
Güncelleme Tarihi : 20.09.2019
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
En Son Yorumlar