İhsan ULUÖZLÜ
hursozgazetesi@hotmail.com -

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk...

13.09.2019 14:09:58
1525 kez Okunmuştur.

Milli Eğitim Bakanı olduğunuz gün ülkemde Türkiye de eğitim camiasında çalışan eğitime hayatını veren gönül veren herkes çok mutlu oldu.

Eğitim camiasının içinden gelen bir bakan olması bütün eğitim camiasını mutlu etti.Türkiyemde eğitimin sorunlarını bilen herkes sizin eğitimle ilgili iyi çalışmalar yapacağınıza inandık.

Hem gazeteci olarak, hemde üç çocuk babası olarak umutlandırdı. Güzel ülkemde eğitimin ne kadar sorunu olduğunu eğitime ayrılan kısıtlı bütçeyi çok iyi biliyoruz .Sizin ne kadar büyük sorunlarınız olduğununda farkındayız.

Sayın Bakanım

İmam hatip okullarınla ilgili bir beyanınızı okudum . Yanlış yazıldığına inanmak isterim.Bu ülkede elbette imam hatip liseleri olsun .Eğitimli imam ve hocalar lazım ülkemize . Ama öğretmenim  daha çok fen lisesi olsun, Meslek lisesi olsun, Teknik lise olsun. Sağlık lisesi olsun. Türkiyede artık eğitim için öğrencilerimizi yurt dışına taşıyan bir çok yabancı ülke kuruluşu var. Türkiyede eğitim imkanlarını beğenmeyerek ülkemizde artık zenginlerimiz çocuklarını yurt dışına okumaya gönderiyorlar. Devlet okullarındaki eğitime destek verilmeli diyorum. Eğitimin içinden gelen bir bakanımız olarak bütün çocuklarımızın eğitim hayatını teslim ediyoruz . Biliyoruz işiniz z. Ama bu ülkede eğitim çocuklarımızın geleceği çok ama çok önemli...

Sayın Bakanım

2019..2020 Eğitim öğretim yılının öncelikle size Milli eğitim camiasında çalışan herkese ..öğretmenlerimize .özellikle öğrencilerimize hayırlı uğurlu olsun. Başarıları  daim olsun...

Taşımalı sistem biticek deniyor; büyük sıkıntı yaratır.

Taşımalı sistemle servis ihtiyacını karşılayan MEB, bu yıl öğrencilerin kendi imkânları ile okullara gideceklerini bildirmiş.

1.sınıf öğrencisi kendi başına okula gidemeyeceğine göre, sıkıntı büyük !

Veliler hem vakten, hem de nakten bir yükle karşılaşır...

Koylerimizde güzel güzel okullarımız vardı. Hepimizin okuduğu vede çocuklarımızın da rahatça okuyacağı, evimizden çıkardık okula gider öğle teneffüsünde yemek yemeye bile evimize gelirdik.

Taşımalı eğitim diye milleti şehirlere yada evlerinden uzak köylere taşıdılar.

Köylerde boşaldı gitti.

Umarım bu yanlıştan dönülür...

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 13.09.2019
Güncelleme Tarihi : 13.09.2019
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
En Son Yorumlar