İhsan ULUÖZLÜ
hursozgazetesi@hotmail.com -

?üçük hesaplar yaparak bugünlere geldik

3.08.2019 13:00:17
1170 kez Okunmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti bu küçük hesaplara ve ciddiyetsizliklere mecbur değildir.

Vakit geçirmeden güçlendirilmiş demokratik parlamenter sistemi gündeme getirmeliyiz.

Ülkücünün, muhafazakârın, sosyal demokratın da derdi bu olmalı.

Başka Türkiye yok !

Türkiye’de insanlarımızın çoğunluğunun ne egemen (tercihlerini kendi yapan) ne de demokrat (kendini yöneten) olmayı beceremedik.

Bu çoğunluk, asla vazgeçilemeyecek ve devredilemeyecek iki altın anahtarı, seçimden seçime verdikleri oyla siyasetçi sınıfına devrettikleri için, kendi kendilerini hükümsüz kıldıklarının farkında değiller!

Demokrat ve sorumlu bireyler olmak için, gelişmiş demokrasilerde insanlar canları pahasına mücadele ettiler. Avrupa, bu değerleri elde etmek için iki yüz yıl savaştı!

Hala, Araplardan ayrı bir kültür geleneği Arap Milliyetçiliğine hizmet eden mütedeyyin kitlemiz var.

Zolduğunu elbette biliyorum ama Türk Milletinin tamamına demokrat ve sorumlu bireyler olmayı öğretmeyi, kavga etmeden fikir mücadelesi yapabilmeyi, özgürlüklerini korumayı, örgütlü toplum olmayı, tüm farklılıklarımıza rağmen bir arada kardeşçe yaşamayı, zenginleşmeyi, itibarlı olmayı başarabileceğimize inanıyorum…

Çoban Ateşi Hareketini bunun için çok ama çok önemsiyorum.

Merkez’de, (Merkez Sağ ve Merkez Solda) yeni ve çağdaş paradigmalarla, siyasette yeni yapılanmalarla, siyasi partiler kanunu seçim kanunundaki yeniliklerle, yeni ve çağdaş bir anayasa ile, parti içi demokrasinin tüm kural ve kurumlarıyla işlediği bir siyasi yapıyı ihtiyacımız var.

Türkiye’nin çok ağır şartlar içinden geçmeye çalıştığını hepimiz görüyoruz.

Bir yandan muhalefette olmaktan gayet memnun iktidara gelmek istemeyen muhalefet partileri, bir yandan da iktidardaki milletvekillerin Yunus dilini kullanmaktan imtina ederken derebeyi üslubu kullandıklarını da hayretle izliyoruz. üstlerine düşen görevleri yerine getirmedikleri ini görüyoruz.

insanımıza rahat nefes almayı dahi çok görüyorlar.

Bu muhalefetten bir şey olmaz, bu iktidardan birşeyolmaz  yapamaz demeyelim, herkes üzerine düşeni yerine getirirse herşey düzelir.

Demokrasi ve Cumhuriyet mücadelemiz, akılla-sabırla-bilgiyle-inançla Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında devam edecek ve başarıya ulaşacaktır…

Bizler Türkiye Cumhuriyeti’nin evlatlarıyız.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 3.08.2019
Güncelleme Tarihi : 3.08.2019
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
En Son Yorumlar