Hayrettin KOYUNCU
- -

MİLLİ EĞİTİM ESKİ BAKANI İSMET BEY…

29.1.2019 11:55:03
1462 kez Okunmuştur.

İsmet Yılmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi eski başkanı, milli eğitim eski bakanı ve milli savunma eski bakanı.

Görev yaptığı iki bakanlığın önünde “milli“ sözcüğü, meclis başkanlığının önünde de Türkiye Büyük Millet Meclisi sözcüğü  var. Yaptığı görevler ülkenin en üst kademelerinden.

Milli Eğitim eski Bakanı geçtiğimiz günlerde Sivas’ta bir belediye başkanı tanıtımında işaret ettiği belediye başkanına oy vermenin cennet kapısı açacağı imajında bir söz kullanmış.

Yahu eski bakan bey, hristiyanlıkta Katolik Mezhebi’nde bu olduydu. Kiliseler papazlar kanalıyla endüljanskağıdı satıyorlardı. Yani günah affettirme kağıdı. Hatta cennetten arsa bile satıyorlardı.

Kiliseler bu sayede zengin oldu. Avrupa’da krallara bile borç verir duruma gelmişlerdi.

Bunlar Avrupa’da yaşanıyordu.

Martin Luther diye biri çıktı, böyle bir affın İncil’de olmağınıtaya koydu. Avrupa karıştı ve Avrupa’da dinde reform oldu.

İncil’de olmayan şeyin kutsal kitabımız Kur’an’da olması akla bile getirilemez.

Çünkü o en son kitap ve en tekamül etmiş, vahiy oluşundan bu yana hiç değişikliğe uğramamış tek kitaptır.

Vatandaşın kendisini yönetecek kişiyi kendi iradesi ile seçmesi varken, sen hangi yetkiyle bu işe dinimizi alet etmeye kalkışıyorsun.

Aklıma hemen rahmetli Yaşar Nuri Öztürk’ün Allah’la Aldatanlar kitabı geldi. Acaba okudunuz mu ?sanmıyorum ama keşke okusaydınız.

Sizin bu davranışlarınızı görünce milli eğitimimizin bu hale nasıl düştüğünü daha iyi kavradım.

Hani birileri “okuyanlar ibadet etmiyor” derken şimdi YÖK üyesi olan bir başka prof da “ben daha çok cahil ve okumamış, tahsilsiz kesimin ferasetine güveniyorum” diyordu.

Bunlar da sizin gibi düşünenler alayından.

Doğru söylüyorsunuz bizim çocuklarımız okumasınlar. Cahil kalsınlar, ibadet yapsınlar, feraset sahibi olsunlar. Ama elin çocukları icatlar yapsın, uzaya gitsin, bana teknoloji satsın, ilim satsın.

Bizim neyimize okumak ? Arpayı, buğdayı, samanı, nohudu, mercimeği, soğanı, sarımsağı, patatesi ithal ediyoruz da, doktoru, mühendisi, kimyageri, pilotu, hakimi, savcıyı, öğretmeni, haritacıyı ve daha ihtiyaç olan bir sürü meslek sahibini mi ithal edemeyeceğiz ?

Hem de en güzelini yaparız. Ama… Beyni ithal edemeyeceğiz agaMemmet beyni. Her şeyi yapan odur.

Eğer sende biraz bir şeyler varsa hem okuyan, hem Kur’an-ı Kerim’in “İkra” emrini yerine getiren yani ilim yapan, hem de ibadetini yapan kuşaklar yetiştir. Kafanı kuma sokmakla saklanamıyorsun.

Üniversitelerden mezun ettiğin öğretmenler atama bekleye bekleye bayatladı. Kişiliğini yitirdi.

Sözleşmeli öğretmen, geçici öğretmen, ücretli öğretmen yok daha bilmem ne ? Yapmadığınız kalmadı öğretmenliğe. İhtiyacınız kadar mezun edin hemen de görevlendirin.

5 milyon Suriyeli gardaşlarınıza harcadıklarınızdan biraz kısıntı yapın öğretmen atamalarını sağlayın.

Suriyeli insandır saygı duyarım. Ancak 5 milyon başı boş kişinin ülke geneline salınması ileride büyük sıkıntılar doğuracak. Şu anda kötülük sıralamasında yapmadıkları hiçbir şey yok. Elbette hepsi için söyelmiyoruz.

Suriyeli gardaşlarınızı getirip prefabrik evler yaparak Harran Ovası’na yerleştiripada bakımını yapıp eğitimini tamamlatıp ülkelerinde huzur olunca da ülkelerine gönderseniz çok daha iyi olurdu.

TV’de izledim 18 yaşında bir kız çocuğu EMS hastası “çarem varken ölümü bekliyorum” dedi. Can evimden vuruldum. Böylesi daha çok.

Sosyal devlet bu çocuğun ilacı için özel uçak gönderir. O ilacı getirtirdi.

Kanser hastalarına EMS hastalarına ülkesinde ilaç bulamayan, kadro verilmediği için öğretmeni atayamayan devletin, şu kadar Suriyeliyi barındırıyoruz demeleri beni hiç hoşnut etmiyor.

Ama… Bu ülkenin kurtuluşu için kanını döküp, canını verenlerin çocuklarını hiç kimse göz ardı edemez, etmemelidir.

3 oy için elektrik faturalarına ödenecek paralar, kanser hastalarına, EMS hastalarına harcansa kuyrukta çürüyen öğretmenlerin atanmalarında kullanılsa daha iyi olur gibime geliyor.

Eğer bunlar yapılırsa Milli Eğitim eski Bakanı İsmet Yılmaz Bey, huzuru mahşerde sana bunlar daha çok yardımcı olur.

  • Etiketler :
  • -
DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 29.1.2019
Güncelleme Tarihi : 29.1.2019

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
En Son Yorumlar