Salih ERTAÇOĞLU
- -

ATAM TÜRKİYE’MİZ İZİNDEDİR

11.11.2019 17:05:28
3676 kez Okunmuştur.

Cumhuriyetimizin, devletimizin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal’in vefatının 81’inci yılını saygıyla, rahmetle dualarımızla onu ve eserlerini de anarak yad ettik. 

Bitmiş, bitirilmiş, esir alınmış, işgal edilmiş bir devletten, milletin azim ve kararıyla Cenab-ı Allah’ın izni ve Ata’mızın önderliğiyle T.C devletimiz kurulmuştur.

Aziz milletimizin özgürlük istiklali, vatanın ve milletin esareti kabul etmeyişi kurtuluşa giden yolu açmıştır.

Cumhuriyet en güzel hediyedir. Demokrasi, insan hakları, hukukun üstünlüğünün  yollarını açmıştır.

Atatürk’ün bizlere bıraktığı değerleri değil yazılara, kitaplara sığdırmak mümkün değil.

Anıtkabir ve İstanbul Dolmabahçe’deki ziyaretlerin görülmemiş kalabalıklara sahne oluşu, milletimizin atasına gösterdiği sevgi ve saygı selini oluşturdu.

Fesli’nin kafası gibi düşünenler, Cumhuriyetimizi hala içine sindiremeyenler, kurtuluş savaşını kabul etmeyip işgalcilere mandacılık yapanların torunları, Cumhuriyetimize sinsice saldırılarına devam ediyor. Kıvıra kıvıra her konuşmalarında anlarsınız. Bunlar nafile çabalardır.

10 Kasım’da Atatürk’ü anma törenlerinde Anıtkabir avlusuna getirilmiş 30-40 kişilik siyasi bir grubun tezahürat yapmaları, bu gurubun Anıtkabir içine ziyarete girmeyişleri, çok çirkin planlı bir davranış olmuştur.

Ayrıca düzenlenen bir etkinlikte birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan bir dönemde, siyasi açıklamalar yapılması da yakışıksız olmuştur.

Aziz milletimiz bu gibilere gerekli cevabı 23 Haziran’da vermiştir. Öyle anlaşılıyki ders çıkaranı olmamış, o da kendi sorunlarıdır.

Osmanlı bizim geçmişimizdir. Atalarımızdır. O dönem geride kalmıştır. O değerlerden yararlanarak Cumhuriyet dönemine geçilmiştir.

Küllerinden doğan T.C devletimiz, dosta, düşmana örnek olmuştur. Türkiye’mizi bir Suriye, Irak, Filistin, Afganistan benzeri ülkeler safında tutma hevesleri Cumhuriyetimizle birlikte yok edilmiştir.

Atamıza, silah arkadaşlarına Cenab-ı Allah’tan rahmetler niyaz ediyorum.

Sevgi ve saygılarımla

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 11.11.2019
Güncelleme Tarihi : 11.11.2019

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
En Son Yorumlar