Salih ERTAÇOĞLU
- -

CANLAR ÇOK ÖNEMLİ

1.10.2019 10:38:20
3527 kez Okunmuştur.

İstanbul Silivri yakınlarındaki deprem, bazı gerçekleritaya çıkardı.

Depremle ilgili tüm önlemleri almak, planlamaları yapmak yerel yönetimlerin görevidir. Merkezi yönetimde, yerel yönetime her türlü yardımı desteği vermek durumundadır.

Hal böyle iken Silivri ve çevresi 15-20 gündür sallanıyor, hiç kılını kıpırdatmayan, depremin adını bile anmayan bazı merkezi yönetim yetkililerinin;

Aradan geçen 20 yıllık süreye rağmen hiçbir deprem yatırımının yapılmadığı gerçeğitaya çıkınca, savunma amaçlı bir toplantıyı İstanbul’da yaptılar.

O toplantıda;

Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nun olmayışı çeşitli yorumlara eleştirilere neden oldu davet edilmemiştir.

Öyle anlaşılıyorki sayın İmamoğlu’nun toplanma alanları konusundaki açıklamaları birilerine dokunmuş olmalı.

Toplanma alanının şartları vardır. Deprem anında; en yakın alanda toplanma gerçekleşecektir. Binlerce kişi.

İnsanlar evine giremeyecek olduğuna göre; bu toplanma alanlarında, yeterli sayıda wc olacak, barınma için çadırlar olacak yaşam için her imkan hazır tutulacak. Bu şartlarda bir toplanma alanı maalesef yok.

Okulların, camilerin bahçeleri, çocuk parkları asla toplantı yeri sayılamaz. Deprem olacak siz bekleyin wc yapalım mı denecek. Hatalar kabul edilmeli süratle geleceğe bakılmalıdır. Sonuçta canlar çok önemlidir.

Bazı gelişmeleri, yerel yönetimle merkezi idare arasında güç denemesine kalkmak son derece tehlikeli bir yoldur.

Zaten 31 Mart’ta ve 23 haziranda hesaplar görülmüştür.

İftira atanlar, yalan söyleyenler, dehdit edenler, kırıcı dil kullananlar kaybetmişlerdir. Hala bu sonuçların acısı içlerinden çıkmıyor.

20 yılda toplanan ve hala toplanmaya devam edilen deprem vergilerinin, depren için tek kuruşunun kullanılmadığının hesabını veremeyenler güç denemesi kalkmaya çalışmasınlar. Herşey milletin gözü önünde cereyan ediyor.

İstanbul depremle mücadele içerisinde.

Diğer taraftan iktidar; suriye toprakları içerisinde sınırımıza yakın bölgede 250 metre kare arsalı binalar olmak üzere 30 ilçe, 500 civarında yeni suriye köyleri kurmanın hevesine kapılmıştır. Suriye sorunu keyfidir.

Gücümüzü emeğimizi Türk Milletinin gelişmesine kalkınmasına vermek gerekir. Deprem geliyorum diyor.

Ekrem İmamoğlu İstanbul Bş. Belediye Başkanlığını 806 bin oy farkla kazanmıştır. Bu oyanı bir rekordur. İmamoğlu’nu milletimiz çok sevmiş bağrına basmıştır. Ne kadar engellenirse engellensin nafiledir. İmamoğlu birilerine korkulu rüyadır. Korkununda ecele faydası yoktur.

Güç yarışını 23 haziranda büyük bir hizmetle kaybedenlerin; hortumları kesilenlerin, beyhude çırpınışlarıda ibretle izleniyor.

Dün İstanbul’a ihanet ettik, diyen zihniyetin, bugün İmamoğlu’nu yıpratma gayretleri yakışıksız, çirkin oluyor.

Sevgi ve Saygılarımla

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 1.10.2019
Güncelleme Tarihi : 1.10.2019

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
En Son Yorumlar