Salih ERTAÇOĞLU
- -

HERŞEY APAÇIK ORTADA

21.08.2019 10:48:26
4291 kez Okunmuştur.

Ülkemizin gündemi her gün değiştiriliyor.

Kaz dağları, hazine garantili yap, işlet devret modeli, yeni parti çalışmaları, Suriye de güvenli bölge görüşmeleri…

Yerel seçimlerde seçilmiş Belediye Başkanlarının Terör suçlamasıyla görevden alınmaları, sendikacıların üyelerini düşünmeden kendi çıkarları için boyun eğmelerini önde gelen başlıklar olarak görebiliriz.

Kaz dağları denildiğinde oksijen deposu hayat dağları olarak bilinirdi.

 

İki yüz bin ağaç kesilmiş. Altın arayan Kanadalı şirkete her türlü izinler ruhsatlar bu dönemde verilmiştir. Tabiatımız güzelliklerimiz ağaçlarımız, yer altı zenginliklerimiz yüzde iki kilo altına teslim edilmiş. Yer üstünde satılmadık bir şey kalmadı. Şimdide yerin altındaki zenginliklerimiz sıfırlanmaya çalışılıyor. Ben ne istersem yaparım zihniyetinin keyfiliğin sonuçlarındandır.

Devletin bir yatırımında, fizibilitesinde, keşif özeti ve projesi değerlendirildiğinde, kamunun yararına bir bedel farkı çıktığından yap işlet devret sistemi kamu yararı nedeniyle tercih edilir. Hayali taşıt ve hasta sayısına göre dolar bazında hazinenin zararına neden olacak şartnameler kamu zararıdır. 5018 sayılı yasa gereği ilgililerinden tahsili yasal zorunluluktur. Milletimize yüklenmiş bir yüktür.

Demokrasilerde siyasi partiler şarttır. Yenisi kurulur, eskisi bölünür yeni oluşum halkın ihtiyacına cevap verirse karşılığını alır. Bulmazsa kapanır gider. Parti kurmaya çalışanlara engel  olmak tehdit etmek demokrasiyi ret anlamı taşır. Güveni yitirmişlerin çırpınışlarıdır.

Hiç kimse kendini gökten zembille gelmiş sanmasın. Bu aziz millet hiç kimseye mecburda değildir mahkumda değildir.

Yıllar önce bu iktidar öncesinde Güney sınırımızda Irak ve Suriye devletleri vardı. Şimdi ise yanlış dış politikalar sonucunda  güney sınırımızda Suriye de ABD var. Rusya var. PKK’nın yan kuruluşları var. ABD Şimdi hemen  sınırımıza üst kurmanın hazırlığını yapıyor. Amacına ulaşıyor.

Suriyeli mülteciler çok zorda olan ekonomimize zarar vermeye devam ediyor. İşsizlikanlarımızda artıyor.

Seçilmiş belediye başkanlarının görevden alınmaları çok yanlış olmuştur. Bu kişilerin PKK ile terörle ilişkileri var idiyse YSK adaylıklarını iptal etmeliydi. Papaza Almana başka bir ABD’liye gece mahkemeleriyle  karar veriliyorsa seçimden önce bu başkanlar içinde hukuk çalıştırılabilirdi.

Hele Ahmet Türk; bu hükümetin çözüm süresince görevlendirilen akil adamlardan  birisi değilmiydi.

Sevgi ve Saygılarımla

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 21.08.2019
Güncelleme Tarihi : 21.08.2019
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar