Salih ERTAÇOĞLU
- -

Vicdan Hatırlanırsa

3.8.2019 13:59:51
2121 kez Okunmuştur.

Saygıdeğer okuyucularımdan çok olumlu tepkiler alıyorum. ilgilerine sonsuz teşekkürler.

Yazılarımın; daha sık ve devamlı olmasını talep eden okuyucularım beni bağışlasınlar. Yaşımız ve rahatsızlıklarımız buna imkan vermiyor.

Çok zşartlarda; Kamu yararı gözetilerek haftada bir iki yazımız ancak çıkıyor.

Ülkemiz gündeminde öylesine sorunlar, konular var ki her gün kitaplar yazılsa yeridir. Hayatımız boyunca duymadığımız görmediğimiz hatalar ve  yanlışlarla karşılaşınca şaşırmamak elde değil.

Ülkemizin en önemli sorunu; Suriyelilerden bir an önce kurtulmak gerek. Usulünce  kendi vatanlarına gönderilmeleri sağlanmalıdır.

Kendi insanlarımıza veremediğimiz imkanlara sahipler. İşsizliğimizin, asayişsizliğin temelini oluşturmaktalar. Her geçen gün sıkıntı daha da büyüyecektir. İstanbul’da miting yapmışlar. Kim izin verdiyse, nasıl göz yumuldu ise ayrı bir konu. Hakkını hukukunu arayanlara engel olunan  ülkemizde; Suriyelilere göz yumulmakta. Tv’lerdeyalakalıklara soyunmuşlar var.

Bir başka konu ise; bazı siyasetçi ve bürokratların kendi maaşları dışında; birkaç yerde şirketlerde görev verilerek iki üç yerden maaş aldıklarıdır.

“Bal tutan parmağını yalar” çok yanlış kötü bir misaldir.

Belediyedeki görevimiz sırasında asli kadromuz yazı işleri müdürü iken Başkan yardımcılığı ve zaman zaman da Fen ve imar işleri müdür vekilliği olmak üzere üç görevi yerine getirmemize rağmen; Yazı işleri müdürü maaşı dışında tek ilave bir kuruş almadık. İyikide  almamışız. Allah’ımıza binlerce şükürler olsun.

Devlet kapısı zengin olma kapısı olarak görülmemelidir. Tüyü bitmediklerin yetim hakları asla unutulmamalıdır.

Son günlerde özellikle Ankara’da; bazı kamu mallarının özel vakıf üniversitelerine yakınlara kıyaklar geçilerek tahsis edilmesi son derece yanlış ve kamu vicdanını rahatsız etmektedir.

Toki, hazine, çevre bakanlığı  buganize işlerde kullanılmaktadır.

Atatürkman çiftliği arazisi, Tren garındaki binalar ve arazi ile Numune Hastanesi  sahasının tahsisi yağmaya örnektir.

Sağlığı, eğitimi özele yönlendirme gayretleri, kamuya en büyük zarardır. Milleti bir yerlere gitmeye mecbur etmektir.

Bu arazilerde kamunun, milletin hakları vardır.

Çok önceleri Sıkı yönetim komutanlıklarının ismi “Örf İdare” idi. Şimdi yapılanlara bakılırsa  kılıflarına uydurulmaya çalışan “Keyfi İdare”nin uygulamalarıdır.

Siyaset kurumu ve olabildiğince çok az sayıdaki muhalif medyanın gerçekleri aziz milletimizle paylaşması, yasal itirazların yapılmasını gerektiriyor.

Sevgi ve Saygılarımla.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 3.8.2019 1
Güncelleme Tarihi : 3.8.2019 1

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
En Son Yorumlar