Salih ERTAÇOĞLU
- -

SORUNLARIMIZ VE MEDYAMIZ

19.06.2019 15:11:04
1941 kez Okunmuştur.

Şehrimizin; her geçen gün dahada önem kazanan şehir içi trafik sorunudur.

G.O.P. Bulvarı, önceleri mesai saatlerine göre sıkışır, diğer vakitlerde nisbi rahatlama olurdu.

Şimdi şartlar tamamen değişti, örneğin saat 14:30 Niksar Yolu Kavşağından bulvara girdiğimizde ilerleme imkanı yok. Toplu taşım münübüslerinin güzergahtan araçlar arasında durağa yaklaşabilmek için attığı makaslarda dikkate alındığında adeta işkence yaşanmakta.

Çok kısa mesafede saatte 10-15 km ile seyir halindeki toplu taşım araçları, bulvar trafiğini kilitliyor.

Bulvarda uygulanan paralı otoparklarda bulvarın sıkışmasına araçların rahat ilerlemelerine engel oluyor.

Bulvarı genişleme imkanımız olmadığına göre başka acil önlemler geliştirilmeli. Gelecek için natif uygulamalar planlanmalı. Her ay toplanan belediye meclislerinde kişilerin istekleri ve çıkarları yerine şehrin geleceği planlanmalı ve uygulanmalıdır

Hiç olmassa bulvarın tıkandığı zamanlarda, Belediye Trafik Zabıtalarımız ve trafik polislerimiz görev almalı, akışı engelleyen unsurları anında bertaraf etmeli. Bugün maalesef bu basit önlem bile uygulanmıyor.

Toplu taşım denince gelişmiş ülkelerde ve şehirlerde çok yolcu taşıyan araçlar tercih edilirken şehrimizde sayıları çok yolcu taşıyan araçlar tercih edilirken şehrimizde sayıları çok trafiği tıkayan fazla yolcu taşıyamayan araçlar kullanılıyor.

Rahmetli başyazarımız Osman Özsoy, bu konularda fikir üreten çözüm öneren yazılarla geleceğimize ışık tutuyordu.

Örneğin Kemer Köprü mevkiinden başlayan, Parakende, Mahmut Paşa, Soğuk Pınar, Mehmet Paşa, Örtmeli Önü, Oğulbey’i takiben Niksar Devlet Karayoluna ulaşacak 40-50 m genişliğinde bulvara paralel yeni bir bulvarın açılmasıydı. O tarihlerde güzergahında bahçeler çoğunlukta, yapılaşma yok denecek kadarda azdı.

Bugün maalesef bu imkanımızda kalmamıştır.

Her şeyi ben bilirim kafası şehrimizi her geçen gün biraz daha sıkıştırıyor.

İstişareden, eleştiriden çekinenler, herşeyi bildiğini zannedenlerin bu güzel şehre ve geleceğine verdikleri zararlar düzeltilmesi mümkün olmayan yanlış uygulamalarıdır.

Yerel medyamızın da bu hatalarda payı büyüktür zamanında ve yerinde yapıcı eleştiriler öneriler getirilmesi yerine, alkışlamayı göze girmeyi, tabii ki birazda nasiplenmeyi amaçladığınızda medyada görevinden uzaklaşmış demektir.

FOX Tv de sabahları çalar saat programı var. Sunucusu hergün yerel gazetelerden haberleri de okuyor. O gazetelerdeki haberleri görünce bizim yerel medyamızın durumunu daha çok anlıyorsunuz.

Sonuçtatada bir de ekmek konusu olursa daha da hoş olmayan durumlartaya çıkıyor. Eleştiri bir meziyettir yetenektir, bilgidir.

Her şey toz pembe, lale devri. Yok öyle bir dünya ve yaşam.

Sevgi ve Saygılarımla

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 19.06.2019
Güncelleme Tarihi : 19.06.2019

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
En Son Yorumlar