Salih ERTAÇOĞLU
- -

KARAYOLLARIMIZ-İHTİYAÇLARIMIZ

28.5.2019 17:18:32
2712 kez Okunmuştur.

Güzel şehrimize kara yolları ağı içerisinde gereken önem verilmemiştir.

Çevre illerimizle hatta ilçelerimizle bile hala sorunlu yollarımız var.

Yirmi senedir Tokat-Turhal yolunda inşaat bitmiyor. Şimdide genişletme çalışması yapılıysil baştan. Dolgu işlemi yapılıyor.

Şehrimiz merkezi şehir içi geçişinde karayollarımız sanayi sitesinden başlayarak kampüs istikametinde duvar inşaatları yapıyor

Özel mülkiyetlere, önceden de duvarı olmayan tarlalara, bahçelere duvar inşaatına devam ediyor. Aynı güzergahta bir de kaldırım inşaatları var. Sanayi ile kampus arasında kaç insanımız kaldırım kullanacak ? Öğrencilerimiz kampüsten şehir merkezine8-10 km’yi her gün nasıl yürüyecek ? Kimse yürümeyecek.

Karayollarımız germeyen yerlere harcanan ödenek bulabiliyorsa yıllardır bitirilmeyen yarıda bırakılan hani çok önem veriyoruz ya Tokat-Niksar yoluna harcasın.

Tokatlı Karadeniz’e ulaşmak için daha onlarca yıl uyutulacak. Evet atı alan komşu illerimiz amaçlarına en hızlı şekilde ulaşıyor. Örneğin Sivas Karadeniz’e bağlanıyor.

Tokat-Sivas yolumuzun durumu da öyle Yıldızeli’ne kadar çok sıkıntılı. Yıldızeli’ne ulaştığınızda gerçek yola da kavuşuyorsunuz. Sivaslı kardeşlerimizi bu yetenekleri için kutluyorum.

Tokat- Turhal arası demir yolu Tokatlıya anlatılan bir masal gibi.

Tokat- Pazar- Zile- Alaca- Sungurlu yolu ise hiç gündem konusu değil.

Bozuk yollarda can kayıpları vermeye 21. Yüzyılda devam ediyoruz.

Karayolları için bu eleştirilerim. Çalışanlarımız için asla değildir. Sitemlerimiz, eleştirilerimiz Ankara’da şehrimizin ihtiyaçlarını yeterince dile getirmeyen siyasileredir, iktidar milletvekillerimizedir.

Değerli milletvekillerimizin sıralamasını partililerin kendi hakim huzurunda yapmayıp liderlerin ataması tespiti olursa milletvekillerimizin de uzun boylu talepte, istekte bulunma imkanları zaten sistem gereği yok.

Her sorunun çözümü gerçek demokrasidedir.

Egemenliğin kayıtsız şartsız millette olmasıyladır.

Sevgi ve saygılarımla

  • Etiketler :
  • -
DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 28.5.2019
Güncelleme Tarihi : 28.5.2019

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
En Son Yorumlar