Salih ERTAÇOĞLU
- -

30 Ağustos Türk Milletidir

1.9.2018 17:56:22
1601 kez Okunmuştur.

-Milli bayramlarımızdan, 30 Ağustos zafer bayramının 96. Yıldönümü kutluyoruz.

-Aziz milletimizin zafer bayramı kutlu olsun kurtuluş savaşları sonucu zaferi milletimize kazandırıp armağan eden  Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet minnet ve şükranla anıyorum.

-Türk milletinin küllerinden  ayağa  kalkıp, “ben daha ölmedim Türk milleti Dünya durdukça var olacaktır” diye  dünyaya  haykırdığı tarihtir.

-Cumhurriyetimizin kuruluşudur. Medeniyete,  özgürlüğe, demokrasiye, hukukun üstünlüğüne açılan ebedi bir yoldur.

-Cumhuriyetimiz ve  kurucu değerlerinin korunması esastır. Zaman zaman Cumhuriyeti içine sindirememiş, takiyeciler  değerleri tırtıklama hevesine kapılsalarda, sonuç alamayacaklarını bilmekteler.

-Bugün cumhuriyet bayramı. Resmi kurumlar bazı işyerleri  ve evlerin balkonlarında bayraklar asılı, çoğunluğunda  bayrak yok. Bunların bir kısmı istismarcılar işlerine gelince  bayrak akıllarına  gelir. Bu tipler kula kulluktan zevk alanlardır.

-Cumhuriyet bayramı önceleri nasıl  kutlanırdı gençlerimiz  bilmezler. Tüm esnaf kuruluşları meslekleriyle ilgili  araç ve gereçleriyle  resmi geçit yaparlardı. Avcılar kulübü üyeleri  motorsiklet konvoyuyla geçite katılırdı. İmkan osla o bayramlar günümüz insanına gösterilse bayram nasıl kutlanırmış  bilmeyenler öğrense.

-Milli  ve manevi değerlerine sahip çıkan ülkeler birçok sorunlarını  çözmüşlerdir. Milli ve manevi  değerlerimize inanarak yaşayacak  sahip çıkacağız. Milletleri güçlü yapanda bu değerlerdir.

-Cumhuriyet bayramını kutlayan evine  işyerine bayraklarını asan değerli kardeşlerime teşekkür ediyorum. Milli   bir  görev  için bile teşekkür edilecek duruma düşmüşsek, düşürenler bu durumdan nasibini almalı bir parça utanç ta duymalı. Nice  güzel  30 Ağustos Zafer bayramına, birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşçe 81 milyon olarak  kavuşmak dileğiyle.

Saygı ve  saygılarımla.

  • Etiketler :
  • -
DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 1.9.2018 1
Güncelleme Tarihi : 1.9.2018 1

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
En Son Yorumlar