Salih ERTAÇOĞLU
- -

CANLAR ÇOK ÖNEMLİ

21.03.2020 13:46:27
985 kez Okunmuştur.

Dünyayı sarsan, ülkeleri birçok zorunlu sert önlemler almaya mecbur bırakan koronavirüs tehlikesi büyüyor.

En gelişmiş, ekonomisi güçlü ülkelerde, can kayıpları artarak devam ediyor.

Alınması gereken önlemler konusunda, her platformda uyarılar, ikazlar devamlı yapılıyor.

Bütün bu hayati önem taşıyan ikazlara uymayanlar, sonucu fark etmeyen bilinçsiz cahil, sorumsuz tipler.

Sıkıntının özellikle 60 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olanlarda etkili olduğu yapılan açıklamalardan ve sonuçlardantada. “evinizde kalın, dışarıya çıkmayın” ikazlarına kesinlikle uyulmalıdır.

Başta Ankara Büyük Şehir Belediyesinden başlatılan “içme su abonelerinin kesilmeyeceği, borçlarının ertelendiği” kararına bir çok belediyemiz uymuştur. Belediye ye ait olup kirada olan iş yerlerinde kiralarında ileri tarihlere erteleme kararları kamu oyunda, sıkıntı çeken vatandaşlarımıza bir nebze olsun rahatlık getirmiştir.

Bu kararlar belediyelerce alınıp uygulanırken dün Çevre ve Şehircilik Bakanlığının konuyla ilgili genelgesi anlamsız gereksiz kalmıştır.

Kamu ve belediyelerimizle ilgili konularda gerekli gerekli kolaylaştırıcı kararlar alınıp uygulanırken özelleştirme canavarına teslim edilmiş, elektrik, doğalgaz başta olmak üzere birçok konuda indirim konu bile edilemiyor.

Milletimiz can derdine düşmüş durumda iken 18 Mart törenleri sırasında Ulaştırma Bakanının Çanakkale’de yapılmakta olan köprünün methiyesini yapması yakışık kalmamıştır.

Köprüleri, hastaneleri, vs. özele teslim edip taahhütlerde bulunarak hazineye yük getirenler şimdide Çanakkale Köprüsünden hazineye nasıl yük getirilir. Bununmu acelesinde merakındalar.

İnsana gereken değer herşeyin üzerindedir.

Devletimizin öncelikleri “mühimmi ehvene tercih” sıralaması doğru yapılmalı devletimiz hazinemiz insanımız öncelikli güçlendirilmeli geçim standardı acilen yükseltilmeli, dar gelirli, küçük esnaf, işsizler mutlaka ayağa kaldırılmalı, tabandan başlanmalı.

Evde kalalım. Kendimizin ve çevremizin sağlığına önem verelim.

Sevgi ve saygılarımla

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 21.03.2020
Güncelleme Tarihi : 21.03.2020
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
En Son Yorumlar