“KÖYDES” YATIRIMLARI DEĞERLENDİRİLDİ

22.9.2017
447 kez Okunmuştur.

Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) İl Tahsisat Komisyonu Toplantısı, Vali Dr. Ömer Toraman başkanlığında yapıldı.

 

Yüksek Planlama Kurulu’nun 13.06.2017 tarih ve 5 nolu kararında, 2017 yılı KÖYDES projesi programına tahsis edilen ödenekleri değerlendirmek üzere “İl Tahsisat Komisyonu Toplantısı” gerçekleştirildi.

 

İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda Vali Dr. Ömer Toraman başkanlığında gerçekleştirilen toplantı, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Saffet Güngör’ün KÖYDES faaliyetleri ile ilgili sunumuyla başladı. Ardından söz alan İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, KÖYDES projesi kapsamında yapılan çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

Daha sonra sırasıyla kaymakamlara söz veren Vali Toraman, köylerimizdeki alt yapı, içme suyu,  atık su, yol ve kilit parke yapımı çalışmalarında gelinen son duruma ilişkin bilgiler aldı.

 

Köylerin altyapı çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Vali Toraman, “Tokat’ta köylerimizin içme suyu ve kanalizasyon problemini tamamen ortadan kaldırmaya çok yakınız. Kilit parke döşenmesi konusunda da önemli mesafe kat edildiğini görüyoruz. Bu durum, köylerimizin daha yaşanır hale gelmesini sağlıyor” dedi.

 

Uzun zamandır yağmur yağmamasının kaynakların azalmasına sebep olduğunu belirten Vali Toraman, “Ne kadar çözüm üretilse de suyun idareli kullanılmadığı bir gerçek. Kaynaklarımız sınırsız değil. Suyun kıymeti yokluğunda anlaşılıyor. Köylerimizde su saati kullanılması noktasında yeni bir seferberlik başlatmamız gerekiyor” dedi.

 

Toplantıda, KÖYDES projelerinin yanı sıra İl Özel İdaresi’nin 2017 yılı yatırım programı da değerlendirildi.

 

Vali Dr. Ömer Toraman başkanlığında yapılan toplantıya; Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Küsbeci, Kaymakamlar, İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 22.9.2017
Güncelleme Tarihi : 22.9.2017
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar