TKDK ‘DAN ÖRNEK HAYVANCILIK PROJELERİ

26.7.2017
972 kez Okunmuştur.

TKDK Tokat İl Koordinatörlüğünden yapılan açıklamada  İl koordinatörü Fevzi Çiçek  ve Hakan Yazıcı 80 tane Büyükbaş Süt İşletmesini Projeler kapsamında  ziyarette bulundu.

     TKDK Tokat İl Koordinatörlüğünden yapılan açıklamada  “IPARD I Programının 14 üncü başvuru çağrı döneminde başvurusunu yapmış ve işletmesini 2016 yılında tamamlayarak 2017 yılında da faaliyete geçiren firmalar Ipard Programı kapsamında Avrupa Birliği standartlarında hayvan refahının sağlandığı, hayvansal atıkların çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf edildiği ve süt hijyeni gerekliliklerinin sağlandığı modern bir hayvancılık işletmesine sahip olduğu” belirtildi.

   İşletme ziyareti esnasında faydalanıcının koordinatöre refakat ettiği belirtti. Ziyarette bulunan  İl Koordinatörü Fevzi  Çiçek ve Hakan Yazıcı ; işletmenin faaliyeti ile ilgili sorunlarını ve genel olarak faydalanıcının projesi hakkındaki görüşlerini dinleyerek, ayrıntılı bilgiler aldı. Faydalanıcının, böyle modern bir hayvancılık işletmesine Ipard Programı ve TKDK destekleriyle sahip olmasından sonraki çağrı ilanında da mevcut projenin enerji ihtiyacını güneş enerjisinden sağlamak amacıyla modernizasyon projesi sunmayı hedeflediği dile getirildi.

İl Koordinatörü Fevzi  Çiçek ;“Ipard Programının amacına ulaştığının somut örneklerinden biri olan bu projenin, TKDK hibeleriyle İlimizde birçok benzerinin gerçekleştirildiğini” vurguladı. Önümüzdeki dönemlerde çıkılacak başvuru çağrılarda da daha çok vatandaşımızın Ipard hibelerinden istifade etmesini istediklerini yineledi.
  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 26.07.2017
Güncelleme Tarihi : 26.07.2017
GÜNDEM
Yazarlar
En Son Yorumlar