SERVİS ÜCRETLERİNE YÜZDE 20-25 İYİLEŞTİRME

11.1.2022
137 kez Okunmuştur.

 

BAŞKAN HÜSEYİN ATASOY: “BİR NEBZE OLSUN YARALARIMIZA MERHEM OLACAK. BU SÜREÇTE VELİLERİMİZİN VE İŞ VERENLERİMİZİN BİZİ HOŞ KARŞILAMALARINI VE DESTEK OLMALARINI İSTİYORUZ.”

 

Tokat Servis Aracı İşletmeciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Atasoy, okul servislerinde akaryakıt maliyetlerinin artışından hareketle Tokat Belediye Meclisi’nden olumlu sonuç aldıklarını, fiyatlara yüzde 25 iyileştirme yapılması kararı çıktığını duyurdu. Velilerden bu hususta anlayış beklediklerini vurguladı.

22 OCAK’TA GENEL KURUL VAR

            Yönetim Kurulu Üyesi Bünyamin Aloğlu ile birlikte gazetemize nezaket ziyaretinde bulunan ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayan Başkan Hüseyin Atasoy, 22 Ocak 2022 tarihinde gerçekleştirilecek olağan genel kurulda ikinci dönemi için yeniden aday olduğunu söyledi. Seçim çalışmalarını devam ettirirken, hali hazırda akaryakıt fiyatlarındaki artış dolayısıyla bir hayli mağduriyet yaşanan servisçi esnafının fiyat iyileştirme talebine olumlu karar veren Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ve Meclis Üyelerine şükranlarını dile getirdi.

FİYAT İYİLEŞTİRMESİ GEREKLİYDİ

            Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Fatih Kılıç’a açıklamalarda bulunan Başkan Hüseyin Atasoy “son zamanlarda yaşanan mali dalgalanmalar ve akaryakıt zamlarından dolayı servisçilerimiz bir hayli sıkıntıya düştü. 2 yıllık pandemi sürecinden çıkıp da işlerimiz rayına oturacak diye ümit ederken ne yazık ki piyasalar bizi sıkıntıya düşürdü. Tokat Belediye Başkanımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde mevcut fiyatlarımıza yüzde 20 ile 25 arasında iyileştirme artışı sağlandı. İnşallah bu artışı Organize Sanayi Bölgesindeki personel servisleri için de yapacağız. Yani bir nebze olsun yaralarımıza merhem olacak. Bu süreçte velilerimizin ve iş verenlerimizin bizi hoş karşılamalarını ve destek olmalarını istiyoruz. Çok zbir süreçten geçiyoruz, hem öğrencilerimizi rahatça götürüp getirebilmek adına hem personeliganize sanayi bölgesine götürüp getirmek adına bu artışlar gerekli. Bunu zam olarak değil de iyileştirme olarak kabul etmelerini istirham ediyoruz. Karar Ocak ayının 6’sında çıktı, ailelerden de çok şükür bir tepki almadık. Sabah akşam okullar için en düşük 200 lira iken 240 lira olacak. Tam gün yemekli olan okullarda 275 liraydı 340 liraya çıkmış oldu. Bize bu süreçte destek olan Belediye Başkanımıza, basın camiasına teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 11.01.2022
Güncelleme Tarihi : 11.01.2022
GÜNDEM
Yazarlar
En Son Yorumlar