“GELECEK KUŞAKLARA ŞEHRİMİZİ HAZIRLIYORUZ”

10.1.2022
333 kez Okunmuştur.

 

“Tokat tarihteki görkemli günlerine dönmüş olur inşallah. Yüksek uyum, işbirliği ile gayret göstereceğiz, çabalayacağız, pes etmeyeceğiz. Mücadele edeceğiz.”

 

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle yeni haftanın ilk günü sabahı ilimiz basın mensuplarıyla bir araya geldi. Tokat Hürsöz Gazetemizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız İlhan Uluözlü, Yönetim Kurulu Üyesi Sezai Kaymak, Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Fatih Kılıç, başyazarımız Hayrettin Koyuncu katıldılar. Aynı zamanda 10 Ocak İdareciler Günü’nün de kutlandığı bir günde iki önemli günü kutlayan Vali Balcı, Tokat ilimizdeki hizmetlerin kamuoyuna aktarılmasında gazetecilik faaliyetinin öneminden söz etti. Tokat’ımızdaki yüksek uyuma, işbirliği ve koordinasyona dikkat çekti.

 

DERTLERİ DERT EDİNİYORSUNUZ

            Tokat’ımızdaki basın mensuplarıyla son derece uyumlu bir hizmet yürüttüklerini belirten Vali Dr. Ozan Balcı “gayretlerinizin şahidiyim. Dertleri dert edindiğinizi görüyorum. Yüksek uyum, işbirliği ve koordinasyonumuz var. Gelecek kuşaklar için şehrimizi hazırlıyoruz. Sizler de güzel işleri destekliyorsunuz.” dedi.

 

TOKAT KİTABIN BAŞKENTİ

            Vali Dr. Ozan Balcı, basın mensupları ile bir araya gelmişken, Tokat ilimizdeki yatırımları, projeleri anlattı. Kitap Tokat projesiyle 100 bin kitabın PTT aracılığıyla öğrencilere ulaştırıldığını vurgularken öğrencilerin hem okuyarak hem de okuduklarını özet yazarak geliştiklerini belirtti. Tokat’ı kitabın başkenti yapan bir projeyle en zengin kitaplıkların, kütüphanelerin Tokat’ta oluşturulduğunu anlattı ve “çocuk okuyucusu olmayan toplumların yetişkin okuyucusu olmaz.” mesajını dillendirdi.

 

DERTLERE MERHEM OLUNUYOR

            Tokat’ta dertlere merhem olabilmek üzere hizmetlerin yürütüldüğünü dile getiren Vali Ozan Balcı, “eksik gedik olacaktır.” diyerek iyi niyetle çalışıldığını belirtti.  Tokat’ta dürüst, çalışkan bir bürokrasi yapısının olduğunu vurguladı. Devletin millet için yaptığı hizmetlerde kendilerinin bir aktör olarak rol aldıklarını izah etti ve “dertlere millet adına merhem oluyoruz.” dedi.

 

TARIM VE GIDA STRATEJİK ÖNEMDE

            Tokat’ın 7 Ovası ve 3 ırmak ile gıda ve tarımda stratejik öneme haiz olduğunu dile getiren Vali Balcı “Tokat için pastanın büyütülmesine katkı sunmak gerek. Tokat OSB’ye 750 dönümlük bir alanı yeniden katmak, mevcut alan içinde 300 dönüm alanı da ekleyerek toplamda 1000 dönüm alanın OSB’ye eklenmesi için çalışmalarımız sürüyor. Yer seçim heyeti geldi, Bakanlık da uygun gördü. Arıtma tesisi de kabul edildi. Toprak ve ırmaklarımızı, suyumuzu kirletmemeliyiz.” dedi.

 

UYUMLU İŞBİRLİĞİNE VE DESTEKLERE TEŞEKKÜRLER

            Vali Dr. Ozan Balcı Tokat’ı geleceğe hazırlarken Milletvekilleri, Tokat Belediye Başkanı, İl Genel Meclisi Başkanı, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü, İl Özel İdaresi, İlçe Kaymakam ve Belediye Başkanları, Belde Belediye Başkanlarına teşekkürlerini de özellikle dile getirirdi. Türkiye’ye örnek ilk birliktelik olarak Sahipsiz Hayvanlar Koruma Birliği’ni kurduklarını, birkaç hafta sonra ihaleye çıkılacak aşamaya gelindiğini anlattı.

 

GÖRKEMLİ TOKAT HEDEFİ

            Eğitimden, sanayiye, tarımdan kültür turizme, spordan sağlığa varana dek her alanda yapılan hizmetleri kalem kalem anlatan Vali Ozan Balcı “Tokat tarihteki görkemli günlerine dönmüş olur inşallah. Hedefimizi bu doğrultuda koymak ve hedeflerden asla vazgeçmemek lazım. Gayret göstereceğiz, çabalayacağız, pes etmeyeceğiz. Mücadele edeceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 10.01.2022
Güncelleme Tarihi : 10.01.2022
GÜNDEM
Yazarlar
En Son Yorumlar