OSMAN PAŞA KONAĞI BUTİK UYGULAMA OTELİ AÇILDI

10.1.2022
310 kez Okunmuştur.

 

Tokat’ın tarihi mekanlarından Beysokağı’nda Tokat Valiliği Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nce butik uygulama oteli olarak işletilmekte olan Osman Paşa Konağı Tokat’a kazandırıldı. Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle ilimiz merkez ve ilçelerindeki gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi. Tokat’ın tarihi mekanlarından Beysokağı’nda Tokat Valiliği Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nce butik uygulama oteli olarak işletilmekte olan Osman Paşa Konağı’nda basın mensuplarını ağırlayan Vali Balcı, bu konağın da restorasyon sonrası ilk kahvaltısını basın mensuplarına ikram ederek bir anlamda açılışını da yaptıklarını belirtti.

15 YATAK KAPASİTELİ BUTİK OTEL

  1. yüzyıl başlarında yapılan tarihi Osmanpaşa Konağı, iç sofalı Türk Evi tipolojisindeki bir yapı olarak dikkat çekiyor. Geçmişte Orman Müdürlüğü, İmam Hatip Lisesi Pansiyonu, Görme Engelliler Okulu ve Tokat Merkez Kız Kuran Kursu olarak hizmet verdi. Tarihi Bey Sokak’taki konak bodrum, zemin ve birinci kattan oluşuyor. Kültür ve Tabiat Varlıkları Yüksek Kurulunun 14.09.1984 tarih ve 379 sayılı kararlarıyla tescil edilmiş olan konakta 2020 yılında İl Özel İdaresi kanalı ile Restorasyon ve işlev değişim projesiyle Butik Otele dönüştürüldü. Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Butik Uygulama Oteli olarak tahsis edildi.

            Butik Otel olarak işletilecek Osman Paşa Konağı’nda zemin katta resepsiyon, 4 ayrı sofa alanları ile 80 kişiye, ön ve arka bahçede de 100’er kişiye aynı anda yeme içme, sosyal ve kültürel etkinliklerle hizmet verilecek. Ayrıca birinci katta yer alan 6 oda da 15 konaklama kapasitesine sahip.

            Soğuk Pınar Mahallesi Bey Sokak No: 23 adresindeki Osman Paşa Konağı Butik Uygulama Oteli’nde rezervasyon için 0 356 212 50 60 telefon numarası aranabiliyor.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 10.01.2022
Güncelleme Tarihi : 10.01.2022
GÜNDEM
Yazarlar
En Son Yorumlar