TOKAT’IN KİTAP UYGULAMASI DİĞER OKULLARLA PAYLAŞILACAK

10.1.2022
156 kez Okunmuştur.

 

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer bir dizi ziyarette ve incelemelerde bulunmak üzere Tokat’ı ziyaret etti. Bakan Özer Kitap Tokat projesi kapsamında yapılan uygulamaları çok beğendiğini söyleyerek proje kapsamında yapılan faaliyetlerin raphalinde ülkedeki diğer okullara gönderilmesini istedi.

 

Ziyaretlerine Türkiye`nin ilk özel eğitim kampüsü ile başlayan Bakan Prof. Dr. Mahmut Özer, devam eden inşaat çalışmalarını yerinde inceleyerek, kampüsün yapımı hakkında yetkililerden bilgi aldı.

TÜRKİYE`NİN ÖZEL EĞİTİMDEKİ İLK ÖZEL EĞİTİM KAMPÜSÜ TOKAT`TA

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer, Vali Dr. Ozan Balcı, Milletvekili Mustafa Arslan, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu. Milli Eğitim İl Müdürü Murat Küçüakli ve Ak Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir Türkiye`nin ilk Özel Eğitim Kampüsünü inceledi.

Engelliler ve ailelerinin eğitim hayatını kolaylaştırmak için yapılan özel eğitim kampüsünde; 1 Özel Eğitim Anaokulu, 1 Özel Eğitim İlkokulu, 1 Özel Eğitim Ortaokulu, 1 Özel Eğitim İş Okulu (Meslek Lisesi) ve aileler için etkinlik alanları bulunuyor.

Özel Eğitim Kampüsünün Türkiye`de bir ilk olduğunu ifade eden Bakan Özer; Özel eğitim kampüsü Tokat`a yakışır bir hizmet olmuş. Tokat`taki bu kampüs tüm Türkiye`ye örnek olacak, Tüm illerimizde uygulanacak. dedi.

TOKAT`TA BASKETBOL, VOLEYBOL VE TENİS SAHASI OLMAYAN OKUL KALMAYACAK

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer, IMKB Sosyal Bilimler Lisesi okul bahçesine yapılan voleybol ve basketbol sahasında incelemelerde bulundu.

Tokat`ta Basketbol, Voleybol Sahası Kalmayacak projesi kapsamında yapılan sahaları inceleyen Bakan Özer; Sporun tabana yayılması açısından bu projeyi çok önemsiyorum. Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanı sıra sportif faaliyetlerinin de önemli olduğunu düşünüyorum. Tüm okullarımıza yapılan sahalar ile öğrencilerimiz zihinsel ve fiziksel olarak zinde olacak. İlimizde 100 okulumuza basketbol, voleybol ve tenis sahası yapımı tamamlandı. Tüm okullarımıza saha yapımı için çalışmalar devam ediyor.” Dedi.

TÜRKİYE`NİN İLK BAĞIMSIZ BEBEK VE ÇOCUK KÜTÜPHANESİ TOKAT`TA

Türkiye`nin ilk bağımsız bebek ve çocuk kütüphanesini ziyaret eden Bakan Özer, Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının birlikte kurup işlettiği kütüphanede incelemelerde bulunarak bilgi aldı.

Özer; Türkiye`nin ilk bağımsız bebek ve çocuk kütüphanesi Tokat`ta. Bu kütüphane 0-6 yaş çocukların gelişimi için çok önemli ve değerli. Müstakil bebek ve çocuk kütüphaneleri tüm Türkiye`de yaygınlaşacak. Tokat da bu açıdan pilot il olma konumunda. dedi.

Bakan Mahmut Özer, Merkez Bölgesel Kütüphanede incelemelerde bulunarak Kitap Tokat projesi kapsamında yürütülen çalışmalar ve kütüphaneler hakkında da bilgi aldı. Burada özel eğitim öğrencileri için materyal geliştiren öğretmenler, hazırladıkları materyalleri Özer’e sundular.

Ardından Milli Eğitim Bakanı ve beraberindeki heyet Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) kampüsü içinde yapılması planlanan splisesi proje alanını inceledi.

Bakan Özer daha sonra Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin`i, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu`nu ve Vali Dr. Ozan Balcı`yı makamlarında ziyaret etti.

Ziyarette Valilik Şeref Defterini imzalayan Bakan Özer`e Vali Balcı; 2023 Tokat Vizyonu doğrultusunda Eğitim Tokat kapsamında yürütülen projelerle ilgili bilgi verdi ve Tokat`ın yarı değerli taşına minyatür işlenen tabloyu hediye etti.

EVLİYA ÇELEBİ MTAL OSMAN PAŞA KONAĞI BUTİK UYGULAMA OTELİ SEKTÖRÜN NİTELİKLİ ELEMAN İHTİYACINI KARŞILAYACAK

Bakan Özer, Evliya Çelebi MTAL Osman Paşa Konağı Butik Uygulama Otelini ziyaret etti. Özer; Turizm Uygulama Oteli, olarak yetiştirilecek nitelikli elemanlarla turizm sektörünün eleman ihtiyacını karşılayacak, Tokat`ta turizm sektörünün gelişmesine de katkı sağlayacaktır. dedi.

MEMLEKET ZİYARETİ

Milli Eğitim Bakanı Özer memleketi olan Tokat Merkez Yazıbaşı köyünde hemşehrileriyle bir araya geldi, katmer yapan teyzeleree kolaylıklar diledi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 10.01.2022
Güncelleme Tarihi : 10.01.2022
GÜNDEM
Yazarlar
En Son Yorumlar