OLUMSUZLUKLARI OLUMLUYA ÇEVİREN VALİ…

6.1.2022
1396 kez Okunmuştur.

KÖŞE/ AYRINTI/ HÜSEYİN ALPAY

Pandemi sürecinin başladığı 2020 yılından bu yana ülke olarak ciddi sıkıntılarla karşı karşıya geldik. Bu sorunları henüz atlatabilmiş değiliz. Üstelik ekonomik olarak da büyük sıkıntılarla boğuşuyoruz. Siyasi iktidar her ne kadar ihracat rakamlarıyla övünse de bunun halka yansıması görülmedi henüz. Memurlara ve emeklilere beklenenin altında yapılan zamlar mutfaktaki yangını söndüremedi. Velhasıl memleket yarınlarına olan güvensizlikle debelenip duruyor.

Tokat da bu kaostan etkilendi haliyle. Kentte başta esnaflar olmak üzere hemen herkesin morali bozuk. Sabah işlerine giden insanların, gün içinde otobüs duraklarında bekleyenlerin yüz ifadelerine bakın ne demek istediğimi anlarsınız. Yüksek kiralar, artan maliyetler, marketlerde günde birkaç kez değişen etiketler, kilitlenmiş trafiğiyle tek caddeye mahkûm edilmenin psikolojisi, bazı kamu kurumlarında ve kamu/özel bankalardaki vatandaşlara karşı “Fetövari” davranışlar, Tokatlının sorunları olarak ilk sıralara yazılabilir.

Pek tabidir ki tüm bunlar var diye güzel örnekleri de görmezden gelemeyiz. Vali Ozan Balcı’nın her zamanki performansı göz doldurmaya devam ediyor. Kamu yatırımlarını sürekli denetlemesi, yerinde incelemelerle yatırımların zamanında bitirilmesine yönelik takibi ve son 3 yıldır başlattığı projelerde geldiği nokta, yüzümüzü güldüren olaylar. Ozan Balcı üreticinin, çiftçinin, sanayicinin, ev kadınlarının, esnafın; kısaca bütün toplum kesimlerinin sorunlarıyla ilgilenen ve çözüm bulan Valilik perspektifini göstermeyi sürdürüyor.

Yenilenen ve güçlendirilen okullar, öğrenciler başta olmak üzere okuyan herkese dağıtılan 1,5 milyon kitap, 500 bin koyun hedefinde sahibine teslim edilen 80bininci koyun, sporun her dalında alınan önemli dereceler, devasa kamu yatırımlarının hızla devam etmesi, havaalanında sona gelinmesi, ovaları bereketlendiren ceviz fidanları, sık sık sağlık taramaları yapılan, okullardaki etütlerle ve ücretsiz dağıtılan kaynak kitaplarla üniversiteye hazırlanan öğrenciler, sosyal desteklerle kendini güvende hisseden ihtiyaç sahipleri ile olumsuzlukları olumluya çeviren bir şehir burası…

Morale ihtiyacı olan bir topluma pozitif enerjisi, çalışkanlığı ve üretkenliğiyle güven veren Vali Ozan Balcı’nın Tokat’ı getirdiği yere baktığımızda iyimser olmamak elde değil. Olumsuz durumların olumluya dönüştüğü bu şehrin en büyük kazanımlarından biri olan Vali Balcı’nın enerjisi hepimize örnek olsun ki enseyi karartmayalım. Enseyi karartmayalım ki ufkumuz açılsın, bu zgünlerin kalıcı olmadığına inanarak umutlarımız daim olsun.

Kısaca bize Ozan Balcı’nın cesareti, feraseti, gözünü budaktan esirgemeden çalışması, merhamet ve adaletten ayrılmaması örnek olsun ki geleceğe umutla yürüyelim.

Başka çıkışımız yok çünkü…

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 6.01.2022
Güncelleme Tarihi : 6.01.2022
GÜNDEM
Yazarlar
En Son Yorumlar