KUR FARKI ESNAFI EZDİ

6.12.2021
242 kez Okunmuştur.

 

Pandemi sürecinin ekonomik sonuçlarına son zamanlarda piyasalardaki dalgalanmalar ve kur farkının da eklenmesi, uzun zamandır zaten zorluk yaşayan esnafı daha da zbir duruma soktu. Her geçen gün girdi fiyatları yükseliyor. Küçük esnafın artık veresiye defterlerini bile kaldıracak duruma geldiğini kaydeden Tokat Bakkallar, Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Şaban Kaya, “sicil affı” önerisini gündeme taşıdı ve bu dönemde, hem borçlu insanların hem de yatırımcının yanında olunması gerektiğine dikkat çekti.

Ekonomik krizleri mahalle sakinlerinin daha az hissetmesini sağlayan, moralini yükselten yerel esnafın faizsiz veresiye defterinin artık kalkmak üzere olduğunu vurgulayan Başkan Kaya, “Son yıllarda pandemi ve pandemi kısıtlamaları, yapılandırma ve ertelenmelerin başlaması, küresel ekonomik krizle birlikte gelen esnafımızın ürünlerini tedarik zincirinde ki sıkıntıdan, yüksekanda gelen zamlardan, kurlarda ki aşırı yükselmeden ve firmaların baskıları altında ezilmektedir. Esnafımızın bu süreci atlatması için acilen sicil affıyla birlikte en az 6 ay ödemesiz uzun vadeli faizsiz nakit akışına ihtiyacı vardır” dedi.

Esnafa bu süreçte iş yerlerinin akaryakıt, elektik ve doğalgaz gibi giderleri için destek çıkılması gerektiğinin altını çizen Kaya, “En kısa sürede desteğe kavuşamazsa mahalleler sessiz, yorgun ve ışıksız kalacaktır. Vatandaşımızın selamı, hatrı geçen yerler kalmayacaktır, 5 kuruşu eksik olduğunda ürün tedarikini yapamayacaktır. Esnafımız bulunduğu mahallenin, şehrin ve ülkemizin EN BÜYÜK EMİNİ VE DİNAMİĞİDİR. Yerel esnafımıza sahip çıkılmalıdır” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 6.12.2021
Güncelleme Tarihi : 6.12.2021
GÜNDEM
Yazarlar
En Son Yorumlar