“İKİ ELİN BEREKETİNE TABİLİZ”

8.11.2021
566 kez Okunmuştur.

Eğitim Bir Sen’den Sulusaray Termal’de Genel Başkan katılımıyla Teşkilat Buluşması oldu

 

Genel Başkan Ali Yalçın: “Örgütlü olan da örgütsüz olan da sorunlardan bahseder ama çözüme örgütlü olanlar gider.”

 

(Haber: Bekir Binbaş)

 

Eğitim Bir Sen 1 Nolu ve 2 Nolu Şube Yönetimi ve üyeleri, Genel Başkan Ali Yalçın’ın da katılımı ile Tokat’ta Sulusaray Termal Tesislerinde buluştular. Cuma günü akşamında gidip Cumartesi, Pazar günlerini kapsayan teşkilat buluşması Sulusaray Termal için de faaliyet geçmesinin ardından ilk büyük sosyal etkinliğe ev sahipliği yapma fırsatı oldu.

“SENDİKACILIK; BİR ELİN ATALETİNE DEĞİL,

İKİ ELİN BEREKETİNE TALİP OLMAKTIR”

            Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile Tokat 1 Nolu Şube Başkanı Şaban Ceylan, 2 Nolu Şube Başkanı Mehmet Demirtaş’ın öncülüğünde bir araya gelen yaklaşık 350 eğitimcinin katıldığı etkinlikte “sendikacılık, bir elin ataletine değil, iki elin bereketine talip olmaktır.” mesajı verildi.

Eğitim Bir-Sen Tokat 1 ve 2 Nolu Şubeleri il/ ilçe yönetimleri, okul/kurum teşkilatlarının uç beylerinden oluşan iş yeri temsilcileri ile gerçekleşen teşkilat toplantısı Genel Başkan Ali Yalçın`ın açılış konuşmasıyla başladı.

Teşkilat buluşmasındataya çıkan mesajda “örgütlü güç yöneten güçtür. Örgütsüz söylenir ama örgütlü olan söyler. Örgütlü olan da örgütsüz olan da sorunlardan bahseder ama çözüme örgütlü olanlar gider. Bu bilinçle örgütlenmiş bir teşkilatız. Söz konusu temel hak ve hürriyetlerimiz, söz konusu ekonomik sosyal haklarımız, söz konusu demokrasi standardımız ise önümüzde etkili olan bir yol var. O da “sendikacılıktır” diyerek başlanılan günden bu tarihe 30 yıl oldu. Varlık mücadelesini aştık. Kazanım mücadelemiz sürüyor. Toplu Sözleşmelerde 350 kazanım üretmiş bir teşkilat olarak daha fazlası için örgütlülüğümüzün güç bularak devamı son derece önemlidir. Memur sendikacılığı olarak örgütlülüğün patent hakkı olan “Dayanışma Aidatı” için mücadele verirken, örgütlü gücümüzü artırmaya da devam edeceğiz.” ifadelerine yer verildi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 8.11.2021
Güncelleme Tarihi : 8.11.2021
GÜNDEM
Yazarlar
En Son Yorumlar