TOGÜ MEME KANSERİ BİLGİLENDİRME KONFERANSI

21.10.2021
176 kez Okunmuştur.

 

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından Meme Kanseri Bilgilendirme Konferansı gerçekleştirildi.

15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen konferansa Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İsa Gökçe, Prof. Dr. Bekir Süha Parlaktaş, Prof. Dr. İbrahim Özbay, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Namık Özkan, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Namık Özkan yapmış olduğu konuşmada Tıp Fakültesi olarak eğitim öğretimin yanı sıra halk sağlığı alanında farkındalık ve bilgilendirme etkinlikleri de yaptıklarını ifade etti.

Özkan, Ekim ayının Meme Kanseri farkındalık ayı olması nedeniyle ve meme kanseri hakkında farkındalık yaratmak için bu programın düzenlendiğini söyledi. Meme kanserinde erken tanının oldukça önemli olduğunu belirten Özkan programa katkı verenlere teşekkürlerini ileterek konuşmasını sonlandırdı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Süha Parlaktaş yapmış olduğu konuşmada meme kanseri farkındalık haftasında düzenlenen bu konferansın oldukça faydalı olacağını ifade ederek katkılarından dolayı Tıp Fakültesi öğretim üyelerine teşekkürlerini iletti.

Konuşmalar sonrası Doç. Dr. Bülent Koca Meme Kanseri Bilgilendirme Konferansını sundu. Konferansta Koca, meme kanserinde risk faktörleri, koruyucu önlemler, erken tanı, elle muayene ve tedavi başlıklarında derinlemesine bilgileri katılımcılara aktardı. Konferans sonrası Doç. Dr. Bülent Koca ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Namık Özkan’a Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bekir Süha Parlaktaş tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 21.10.2021
Güncelleme Tarihi : 21.10.2021
GÜNDEM
Yazarlar
En Son Yorumlar