EĞİTİM SEN: “OKULLARDA İNŞAAT KAOSU DEVAM EDİYOR”

20.10.2021
300 kez Okunmuştur.

 

Eğitim Sen Tokat Şube Başkanı Filiz Canbay Konuk yaptığı açıklamada, Halil Rıfat Paşa İlk ve Orta Okulu’nun  İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından verilen talimatla 25 Ekim’de eğitime açılacağını öne sürerek, okulu ziyaret ettiklerini ve öğrencilerin eğitim-öğretim faaliyetleri için okulun uygun olmadığını belirtti.

 

Eğitim Sen Tokat Şube Başkanı Filiz Canbay Konuk’un açıklaması şu şekilde oldu;

“Tokat/Merkez Gülbahar Hatun İlkokulu’nun yeniden yapılması için yıkım kararı 25.10.2021 tarihinde onaylanmasından dolayı 26 Haziran İlk ve Orta Okulu’na taşınma kararı alınmıştır. Hali hazırda 26 Haziran İlk ve Orta Okulu ve Halil Rıfat Paşa İlk ve Orta Okulu aynı okulda eğitim ve öğretime devam etmektedir. Yaklaşık olarak 1 yıldır Halil Rıfat Paşa İlk ve Orta Okulu’nda güçlendirme çalışmaları devam etmektedir ve henüz tamamlanmadığı halde 25.10.2021 tarihinde kendi okullarına geçmeleri talimatı il Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından verilmiştir. Üyelerimiz ve velilerimizden gelen şikayetler doğrultusunda 16.10.2021 tarihinde Eğitim Sen yönetimi olarak yerinde tespit amacı ile Halil Rıfat Paşa İlk ve Orta Okulu’na gittik. Gördüklerimiz ve kayıt altına aldıklarımız iç açıcı bir durum değil. Okul inşaatı hala devam etmekte olup sınıflar, bahçe ve çevre düzenlemesinin bir hafta içinde eğitim ve öğretime hazır olmayacağını açıkça göstermektedir. İnşaatta çalışan personel sayısı az yapılması gereken işler çok. Ayrıca hafta sonu olmasına rağmen öğretmenlerin çocukları ve eşleri ile okulda temizlik ve sınıf düzenlemesi yaptıklarını gördük. Öğretmenler ve okul personelleri dahil hiçbir memur iş yerine mesai dışında gelerek ekstra çalışma yapmamalıdır. Bu kadar emek ve çabaya rağmen okulun bir hafta içinde eğitim öğretime hazırlanması imkansız ve öğrenciler için tehlikeli. Okul bahçesindeki hafriyat hala olduğu gibi durmakta,taokul kısmında öğrenci tuvaletlerinin inşaatı hala devam etmekte, okul içerisindeki inşaat gözle görülür şekildedir. Kalorifer peteklerinin takılmadığını ve değiştirilen ısıtma sisteminin çalışıp çalışmadığının belli olmadığı bu pandemi sürecinde öğrencileri ve öğretmenleri kendi kaderlerine terk edilmiş durumdalar. Okulun öğretmenleri, velileri, öğrencileri ve idarecileri okulun kesinlikle bir hafta gibi bir süre içerisinde tamamlanmayacağı kanısındalar. Veliler çocuklarını bu güvensiztama göndermeye şiddetle karşılar.

Eğitim Sen olarak tüm öğretmen, öğrenci ve velilerin yanında durduğumuzu, sürecin takipçisi olduğumuzu ve okulun tam anlamıyla eğitim ve öğretime hazır olacak şekilde tamamlandıktan sonra taşınma işleminin gerçekleşmesi için yetkilileri göreve davet ediyoruz.”

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 20.10.2021
Güncelleme Tarihi : 20.10.2021
GÜNDEM
Yazarlar
En Son Yorumlar