İLKOKUL ÖĞRENCİLERİ TRAFİK DEDEKTİFİ OLDU

14.10.2021
233 kez Okunmuştur.

İçişleri ve Milli Eğitim Bakanlıkları tarafından uygulanan proje kapsamında Türkiye`yi dolaşan Mobil Trafik Eğitim Tırı Tokat`a geldi.

 

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde erken yaştaki çocuklarda trafik bilinci ve farkındalığının oluşturulması amacıyla hayata geçirilen Mobil Trafik Eğitim Tırı`nda, özel eğitimciler tarafından çocuklara sınıftamında, işitsel ve görsel araçlarla desteklenen eğitimler uygulamalı olarak verildi. Tırın yanında oluşturulan trafik parkurunda da yine trafik polisleri tarafından akülü araçlara bindirilen öğrenciler uygulamalı olarak kuralları öğrendi.

Karşıyaka İlkokulu bahçesine konuşlandırılan eğitim tırını, okul öğrencileri dönüşümlü olarak ziyaret etti. Okul bahçesinde hazırlanan trafik uyarı levhaları ve ışıklarının yer aldığı alana geçen çocuklar, burada trafik kurallarını uygulamalı öğrendi. Bazı öğrenciler akülü arabalarla trafikte seyrederken, bazıları ise trafik ışıkları ile yaya ve okul geçitlerinde bekledi.

Öğrenciler katıldıkları eğitimin ardından uymaları gereken trafik kurallarını pekiştirdiklerini söyleyerek polis amcalarına teşekkür ettiler.

Bugün ise mobil eğitim tırı Yunus Emre İlkokulu’nda olacak.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 14.10.2021
Güncelleme Tarihi : 14.10.2021
GÜNDEM
Yazarlar
En Son Yorumlar