EĞİTİM SEN ÜYELERİNE GÖRE OKULLARDAKİ VAKA DURUMU

4.10.2021
404 kez Okunmuştur.

Eğitim Sen Tokat Şubesi, okullarda bulunan üyelerinden aldığı vaka haberleri doğrultusunda hazırladığı vaka tablosunu paylaştı. Eğitim Sen Tokat Şube Başkanı Filiz Canbay Konuk, “27 -30 Eylül Vaka Sayıları; toplam pozitif öğrenci sayısı : 110, toplam pozitif öğretmen sayısı : 5, toplam karantinaya alınan sınıf sayısı : 13, toplam vaka sayısı : 115 olmuştur” dedi.

 

Eğitim Sen Tokat Şube Başkanı Filiz Canbay Konuk’un paylaşımında şu ifadeler yer alıd;

“Tokat ilimizde okullarda sınıf mevcutlarıtalama 35-40 kişi arasında değişmektedir. Covid-19 gibi temasa bağlı olarak çabucak bulaşan bir hastalık ile karşı karşıya iken sınıf mevcutlarının bu kadar kalabalık olması; sadece öğrenciler ve öğretmenler için değil tüm Tokat halkı için tehli-keteşkil etmektedir.

-Okullar bir aydır açık olmasına rağmen hizmetli alımı yapılmadığı için okullara gönderilen ve depolanan dezenfektan maddeleri raflardaki yerini korumaktadır. Kullanacak yardımcı personel yeterli değildir.

-İkili eğitim yapılan okullarda yardımcı personel ve idareciler günlüktalama 12 saat gibi uzun ve yorucu bir süre çalışmak zorunda bırakılmaktadır. Fazla çalışıp aynı parayı almaktadırlar.

-Sınıf mevcutları 40 öğrenci ve üzeri olan okullar derslerin 30 dakika olması için okulun ilk haftası gönderdikleri gerekçeli öğretmenler kurulu kararlarına karşın Tokat MEM bu duruma henüz olumlu bir cevap vermemiştir.

-Güvenlik görevlisi görevlendirilmediği için nöbetçi öğretmenler ve idareciler veliler ile karşı karşıya kalmaktadır. Güvenlik görevlisinin görevini okul personelleri yapmaktadır.

Eğitim Sen olarak ;

-Sınıf mevcutlarının seyreltilip , dersler 30 dakikaya düşürülmelidir!

-Derslik sayıları arttırılıp ek öğretmen atamaları yapılmalıdır!

-Önümüz kış olduğu için uygun havalandırma koşulları sağlanmalıdır!

-Acilen yardımcı personel sayısı 10 sınıfa 1 hizmetli personel yerine ; 5 sınıfa 1 hizmetli personel şeklinde yeniden düzenlenmelidir!

-Tüm okullara güvenlik görevlisi ivedilikle görevlendirilmelidir!

- Sadece maske ve hijyen yeterli değil ,okullarda pandemi şartlarına uygun düzenlemeler esas olmalıdır!”

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 4.10.2021
Güncelleme Tarihi : 4.10.2021
GÜNDEM
Yazarlar
En Son Yorumlar