BAŞKAN BEKLER: “TÜM ÇALIŞMALARIMIZ TURHAL`IMIZIN EVLATLARI İÇİN”

23.9.2021
150 kez Okunmuştur.

 

Turhal Belediyesi’nden Milli Eğitim Bakanlığı’na yeni okul yapılması için arsa tahsisi gerçekleşti. Mimar Sinan Mahallesi’ndeki yaklaşık 4 Bin metrekarelik alanda yeni okul yapımı için çalışmalar başlatıldı.

Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, Mimar Sinan Mahallesi’nde yeni okul ve park alanı olarak hazırlanan alanda devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Başkan İlker Bekler, bölgede nüfus yoğunluğunun giderek artması ile yeni okul ve derslik ihtiyacına belediye olarak çözüm ürettiklerini söyledi.

Başkan İlker Bekler konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Mimar Sinan Mahallemiz, nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu mahallelerimizden birisidir. Geçmiş dönemlerden gelen okul alanı sıkıntımız mevcuttu. Mimar Sinan Mahallemiz içerisinde Anaokulu, İlköğretim vetaöğretim okulları mevcuttu. Nüfusun artması ile yeni okullara, dersliklere ihtiyaç arttı. Belediye olarak ihtiyaç duyulan bu konuda hızlı bir şekilde çalışmamızı yaparak arsamızı belirledik ve Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis ettik.

HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZ İÇİN

Çocuklarımızın eğitimlerine devam edebilmeleri, oyun alanlarında güvenli bir şekilde vakit geçirebilmeleri için yaptığımız çalışmalar, projeler neticesinde Milli Eğitim Bakanlığı’mıza bu bölgede yeni bir alan kazandırdık. Yaklaşık 4 Bin metrekarelik bir alanı okul ve park alanı olarak Bakanlığımıza kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Yaptığımız bu çalışma sonucunda inşallah çocuklarımız daha rahat bir alanda, yeni okullarında eğitim ve öğretime devam edecekler inşallah” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 23.09.2021
Güncelleme Tarihi : 23.09.2021
GÜNDEM
Yazarlar
En Son Yorumlar