ABDULLAH GÜRBÜZ’DEN “İMAM HATİPLİ OLMANIN ÖNEMİNE” VURGU

8.9.2021
769 kez Okunmuştur.

 

Tokat Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 2021/2022 Eğitim-Öğretim yılı açılışı gerçekleşti. İmam Hatip Lisesi’ndeki açılış programına, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Gürbüz de katıldı.

 

Eğitim-öğretim yılının açılışı vesilesiyle düzenlenen programda öğretmen ve öğrencilere konuşan okul müdürü Muzaffer Damlıyurt, “İmam Hatipli” olmanın önemine vurgu yaparak, “Şeref’ülmekan bi’lmekin; yani mekanlar ancak insanla şereflenir, anlam kazanır… Okulumuz siz değerli öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle anlam buluyor, sizlerle ilim-irfan yuvası oluyor; hepinizi sevgi ve hürmetle selamlıyorum, hoş geldiniz” dedi.

 

Okul öğrencilerine, özellikle de yeni gelen 9. sınıf öğrencilerine “İmam Hatipli” olmanın neler gerektirdiğini anlatan Muzaffer Damlıyurt, pes etmeden yürüyecekleri uzun eğitim yolunda, Covid 19 uyarıları da yaptı. Damlıyurt, yeni eğitim öğretim yılının herkes için hayırlı olması dilekleriyle konuşmasını bitirdi.

 

ABDULLAH GÜRBÜZ’DEN MEZUN OLDUĞU SINIFA ZİYARET

 

Tokat Anadolu İmam Hatip Lisesi’ndeki 2021/2022 Eğitim-Öğretim yılı açılış programına katılan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Gürbüz de öğrenci ve öğretmenlerle sohbet ederek, yeni dönemin hayırlara vesile olmasını diledi.

 

Abdullah Gürbüz’ün okulun ilk gününde yaptığı ziyaret, özellikleyantasyon çalışmasında olan 9. sınıf öğrencileriyle olan sohbetine damga vurdu. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Gürbüz, mezun olduğu sınıfa yaptığı ziyaretinde de Tokat Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin tarihsel önemine ve İmam Hatipli olmanın ayrıcalıklarına değindi.

 

Gürbüz’ün konuşması öğrenciler tarafından ilgiyle dinlendi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 8.09.2021
Güncelleme Tarihi : 8.09.2021
GÜNDEM
Yazarlar
En Son Yorumlar