TOKAT DEĞİŞİMİN BAYRAĞINI TAŞIYACAK

26.7.2021
274 kez Okunmuştur.

Geçtiğimiz hafta sonu Tokat’ı ziyaret eden Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Tokat’ta mevcut iktidarın adaletsizliğini bitirecek, insanımızı huzurla, esnafımızı bereketle, toprağımızı tarımla, gençlerimizi de teknolojinin gücüyle buluşturacağız. Tokat değişimin bayrağını taşıyacak, Türkiye’de 2023’te yeni bir sayfa açılacak” dedi.

 

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, bir takım temaslarda bulunmak için Tokat`ta geldi. Şehir merkezindeki bir otelde partisinin il teşkilatıyla bir araya gelen Sarıgül, basın mensuplarına ülke gündemiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

“GÖÇMEN SORUNUNA ÇÖZÜM BULMKA ZORUNDAYIZ”

Türkiye`nin gündemindeki önemli konulardan birinin, yaşanılan göçmen sorunu olduğunu kaydeden Genel Başkan Sarıgül, Ankara`daki bütün siyasi partiler, parlamentoda grubu bulunan ve bulunmayan bütün siyasi partiler, mutlaka Afganistan`dan gelen göçmenler konusunda tedbir almak durumundayız. Şüphesiz ki zdurumda olan, ülkesinde yaşama şansı kalmayan kişilere yardım etmek, öncelikle bir insanlık vazifesidir ama bu mesele ekonomik, hukuki. Uluslararası düzenlemeler yapılmadan, göçmen politikası belirlenmeden, bir sorunla daha karşı karşıya kalamayız. Hatırlayın, yıllar önce yanlış söylemiyorsam Artova`ya göçmenler geldi. Kenan Paşa döneminde Afganistan`danalara yerleşti. Şu anda 3-4 milyon daha Afgan göçmeninin buraya gelmesi söz konusu. İnanın ki, çok önemli sıkıntılarla beraber karşı karşıya kalırız. Bu ülkenin kendi insanlarının yardıma ihtiyacı var. 10 binlerce Suriyeli geldi ama onların geliş şartları çok başkaydı. Şimdi de Afganlı mültecilerin hayatımızatak olmaları isteniyor. Bütün partiler bir araya gelip, bunu uluslararası alana taşıyıp mutlaka çözüm bulmak durumundayız ifadelerini kullandı.

AŞI KONUSUNA DİKKAT ÇEKTİ

Bayramın etkisiyle vaka sayılarında yaşanan artışa dikkat çeken Sarıgül, Pandemi koşullarıyla ilgili duyduğumuz, hocalarımızdan aldığımız haberler çok hoş değil. Biraz daha dikkatli olmamız lazım. Aşılarımızı bir an önce yapmamız lazım, İkinci tur aşıları yapmamız lazım. Birinci tur aşıların biraz geç kaldığını ifade etmek istiyorum. Tekrar bir kapanmayla karşı karşıya kalırsak buna esnaflarımız asla dayanamaz. Bir kez daha Tokat`tan Ankara`ya, iktidara şöyle seslenmek istiyorum. Pandemi koşulları münasebetiyle kesilen kısa çalışma ödeneğinin devam etmesi lazım. Evet pandemi kısıtlamaları açıldı ama esnafımızın 1,5 yıldan beri yaşadıkları çok ciddi sıkıntılar var. Esnafımızın kısa çalışma ödeneğinin hiç olmazsa 1 sene daha devam etmesi lazım. Çiftçilerimizin önemli borçları var. Çiftçilerimizin borçlarının 2 yıllık süre içinde mutlaka ertelenmesi lazım dedi.

“KREDİ VE YURTLAR KURUMU YAZISINI KALDIRACAĞIZ”

Başkan Sarıgül, Tokat’ta 33 bin üniversite öğrencisi olduğunu hatırlatarak öğrencilerin barınma sorunu yaşadığını gördüğünü söyledi. TDP iktidarında kesinlikle öğrencilerin Kredi ve Yurtlar Kurumu yazısını görmeyeceğini belirten Sarıgül, Acaba çiftçi babası, emekli babası, o üniversitedeki evladımızın o ayki taksitini gönderebiliymu? Evlat taksitle mi uğraşacak yoksa eğitimiyle mi? Söz veriyorum. Türkiye Değişim Partisi iktidarında Kredi ve Yurtlar Kurumunun adı, `öğrenci ağırlama merkezi` olacak. Hiçbir öğrencimizden üniversiteyi bitirene kadar ücret almayacağız. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlayacağız. dedi.

İTTİFAK KONUSUNDA DÜŞÜNCELERİ SORULDU

Sarıgül, bir gazetecinin, cumhurbaşkanlığı seçiminde hangi ittifakta yer alacağı yönündeki sorusu üzerine, Biz ilk turda diyoruz ki her siyasi parti kendi düşüncelerini yansıtan adayla çıksın. İkinci turda ittifaklar kendiliğinden olabiliyama birinci turda öyle aday çıkaracağız ki örfüne ve töresine bağlı, toplumu kucaklayan öyle bir aday göstereceğiz ki belki de bizim adayımız ipi göğüsleyecek. Cennet vatanımızı yönetecek. değerlendirmesinde bulundu.

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 26.07.2021
Güncelleme Tarihi : 26.07.2021
GÜNDEM
Yazarlar
En Son Yorumlar