TRT’YE TOKATLI GENEL MÜDÜR

15.7.2021
615 kez Okunmuştur.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile TRT Genel Müdürü olarak atanan Mehmet Zahid Sobacı, Tokatlı hemşehrilerimizi mutlu etti. Dün gerçekleşen atamanın öğrenilmesiyle birlikte sosyal mecrada kutlama mesajları yayınlanırken, yaşanılan mutluluk sözlere, yazılara yansıdı.

            Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt sosyal mecra hesabından yaptığı paylaşımla “TRT Genel Müdürü olarak atanan Niksarlı hemşehrimiz Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı’ya yeni görevinin hayırlı olması temennisiyle tebrik eder, muvaffakiyetler dilerim.” diye yazdı.

            Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu yaptığı paylaşımda “Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) Genel Müdürlüğüne atanan hemşehrimiz Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı’yı tebrik ederim. Şehrimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun.” diye yazdı.

            Niksarlı hemşehrilerimizden Abdullah Yıldız da bir paylaşımda bulunurken, Mehmet Zahid Sobacı’nın aynı zamanda Basın İlan Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı olmasına da dikkat çekti ve “Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Zahid Sobacı, Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle 4 yıllık görev süresi dolan İbrahim Eren’in yerine TRT Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Hayırlı olsun. Meslek, bilim hayatında ve devlet hizmetlerinde başarılı çalışmalarıyla dikkatleri çeken, Niksar’ımızın evladı, Prof. Dr. Sobacı kardeşimize, yeni ve çok önemli görevinde kolaylıklar diliyoruz. Yüce rabbimiz, ülkemizin ve ülkemize hizmet için gecesini gündüzüne katan yöneticilerimizin yardımcısı olsun.” diye yazdı.

            İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum, AK Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, TSO Başkanı Ali Çelik gibi birçok isim, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri yayınladıkları mesajlar ile TRT Genel Müdürü hemşehrimiz Prof. Mehmet Zahid Sobacı’yı kutladılar.

            TRT Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan Mehmet Zahid Sobacı da bir paylaşımda bulundu ve “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle TRT Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandım. Sayın Cumhurbaşkanımıza, milletimize hizmet etme imkanı verdiği için şükranlarımı arz ederim. Bugüne kadar ki hizmetleri nedeniyle Sn. İbrahim Eren’e teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

YİNE BİR TOKATLI GENEL MÜDÜR VARDI

            TRT Genel Müdürü önemli bir konum olarak görülürken, bu makamı daha önce de Tokatlı bir isim gelmişti. Hemşehrimiz Yücel Yener 1997 yılında TRT Genel Müdürü olarak atanmış ve 4 yıl görev yapmıştı.

ESKİ VEKİLLERDEN BEKİR SOBACI’NIN OĞLU

            Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, 1980 yılında Niksar’da doğdu. Niksarlı eski Milletvekillerinden Bekir Sobacı’nın oğlu. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi mezunu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 15.07.2021
Güncelleme Tarihi : 15.07.2021
GÜNDEM
Yazarlar
En Son Yorumlar