ENTERESAN BİR MAÇ

12.7.2021
164 kez Okunmuştur.

Ordusp1967: 2 –
Amasyasp1968: 1
Tokat GOP. Stadyumunda bu defa Ordusp1967 – Amasyasp1968 takımları BAL’dan 3. Lig’e terfi maçı oynadılar. Tokatlılar tarafından beğenilmeyen ve başka tarafa gitmesi halen gündemde olan Gaziosmanpaşa Stadı, TFF tarafından böyle önemli maçlar için verilen statlardan biri olarak kabul ediliyor. Tarihi Turhal Stadı yıkılarak yerine devlet hastanesi yapılması, Turhal’da futbolun ölmesine sebep olmuştur. Şu unutulmamalıdır ki çeşitli halk topluluklarına hizmet eden statlar, camilerimiz kadar önemlidir. Camilerin yıkılarak başka bir yere yapılmasıyla ne kadar günah işlenmiş oluyorsa Turhal halkının (bayanları ve erkekleri) haftanın belli günlerinde yürüyüş yaptıkları hatta çok kalabalık olunduğu bayram günlerimize ev sahipliği yapan bu stadyumuntadan kalkması da cami yıkılması kadar günahtır. Bu stadın yıkılmasına sebep olan o zamanki belediye başkanı ve siyasiler şimdi neredeler? Sporcu Cumhurbaşkanımız, Turhal Stadı’nın bu konumunu duyduğunda biz iyi biliyoruz ki tepki gösterecektir. İnşallah Turhal’da olduğu gibi Tokat’ta GOP. Stadı’nın başına böyle bir yanlış davranış olmaz.
Ordusp1967 – Amasyasp1968 maçında gözümüze takılan önemli ayrıntılara gelince;
1) Bundan evvel yapılan maçlarda olduğu gibi protokol tribünümüzün manzarası GOP. Stadı’nda yapılan maça spkamuoyunun ilgi ve alakasını gösteriyordu. Protokol tribününde birkaç kişi ile değil, bu kez oldukça yoğun bir manzara vardı. Sn. Valimiz Ozan Balcı, İl Emniyet Müdürümüz Göksel Topaloğlu, Spİl Müdürümüz Cemil Çağlar ve yardımcıları, MHP İl Başkanı Mustafa İpek, şahsım, son zamanlarda maçlarda hiç görülmeyen ASKF Başkanı Sezai Işkın, buranın müdavimleri vardı. Konuk illerimizden Amasya’nın Valisi, İl Müdürü, ASKF Başkanı, Ordu’nun Büyükşehir Belediye Başkanı, Altınordu Belediye Başkanı ve iki takımın yöneticileri gelmişti. Velhasıl son maçlarda çok az seyircisi olan protokol tribünümüz hiçbir maçımızda görmediğimiz kalabalık görüntü içerisindeydi. Protokol görevlileri böyle bir kalabalıktamla karşılaşmadıkları için olsa gerek Samsun TÜFAD Başkanı ve TÜFAD Merkez Yöneticisi Hakkı Bayrak ve arkadaşlarını protokol tribününe almamak gibi bir yanlışa sebebiyet veriyorlardı.
2) Protokol tribününün kalabalığı ile beraber son sezonlarda ilk defa kapalı tribünümüz de futbol severlerce ve her iki vilayetin de basın mensuplarıyla doluydu. GOP. Stadı’nın bununla da kalmayıp açık tribünleri her iki takım lehine tezahürat yapan taraftarlarla dolup taştığını gördük. Televizyon canlı yayınları vardı. İnşallah hem geçmiş yıllarda hem bu maçta gördüğümüz ilgi, alaka manzarasının gelecekte de olmasını temenni ediyoruz.
Gerek Amasya ve gerekse de Ordu illerinde birkaç tane illerinin adını taşıyan futbol kulüpleri var. Her iki ilde de birlik ve beraberlik sağlanamadığından senelerdir bu mücadelenin içerisinde faaliyetlerini devam ettirmek mecburiyetinde kalmışlardır. Tokat’ımızda da amatör ligler bazında değil de şehirler arası maç yapan Bölgesel Amatör Lig (BAL)’da ikinci bir Tokatspteşkil edilmelidir. İşin doğrusu da budur.
Maçın teknik analizine gelince;
Takımları teknik açıdan değil de yapıları bakımından karşılaştırdığımızda ne Amasyasp1968’de ne de Ordusp1967’de hiçbir yerli futbolcunun olmadığını görüyoruz. Bu bakımdan Tokatspor’umuz geçen sezon 3. Lig’de oynayan kadrosunda en az yarı yarıya Tokatspalt yapısından yetişen futbolculardan kuruluydu. Kadromuzdaki yerli oyuncularımızın BAL’da oynamasına da fırsat sunmalıyız.
Hülasa; elde olmayan sebeplerle A.Ş. yapılan Tokatspor’umuzu A.Ş.’den kurtarmalı, yeni bir ruhla BAL’da mücadele eden, şehirler arası maçları ile futbol severleri heyecanlandıracak bir kulüp oluşmalıdır. Bunun için gayret göstermeliyiz. Bu görev hepimize düşer.
Tüm spseverlere sevgi ve saygılar sunarız.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 12.07.2021
Güncelleme Tarihi : 12.07.2021
GÜNDEM
Yazarlar
En Son Yorumlar