BÖYLE BİR STÜDYO HİÇBİR İLDE YOK

10.6.2021
185 kez Okunmuştur.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, dün beraberinde Vali Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Bünyamin Şahin ile Tokat`ta okulları ziyaret ederek eğitim yatırımlarında incelemelerde bulundu.

Bakan Yardımcısı Özer, ilk olarak beraberindeki heyetle Tokat Bilim ve Sanat Merkezini ziyaret ederek bilim ve sanat atölyelerini gezdi. Özer bir süre sohbet ettikleri öğrencilerimize istek ve taleplerini sordu.

Tokat Bilim ve Sanat Merkezi Müzik Atölyesi öğretmen ve öğrencileri burada birbirinden güzel eserlerle hazırladıkları mini bir konser verdi. Resim atölyesi öğrencileri, konuklarına kendi yaptıkları resimlerden hediye ettiler.

YEŞİLIRMAK MTAL’DE DİJİTAL GELİŞMELER

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer daha sonra Yeşilırmak MTAL`yi ziyaret ederek Bilişim Teknolojileri Alanı tarafından geliştirilen, öğretmen ve öğrencilerin aynı sanaltamda buluşup etkileşimli olarak ders işlemelerini sağlayan VR Atölye uygulamasında incelemelerde bulundu. Yeşilırmak MTAL Dijital Oyun Geliştirme ve Animasyon örneklerini izleyen Özer ve beraberindeki heyet, eğitim çekimleri, animasyon çalışmaları, yapay zeka çalışmaları, dijital oyun geliştirme çalışmalarının yapıldığı Sanal Prodüksiyon Stüdyosunu ziyaret etti.

“BÖYLE BİR STÜDYO HİÇBİR İLDE YOK”

Z-Kütüphane’nin ardından Zübeyde Hanım MTAL`yi ziyaret eden Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, minik öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı.

Bakan Yard. Özer, Zübeyde Hanım MTAL`de faaliyet gösteren Eğitim Tokat Web TV Stüdyosu ile MEM Dijital ve Matbaasını ziyaret ederek canlı ders çekimini izledi. Bakan Yard. Özer, böyle bir stüdyoya ülkemizin hiçbir ilinde rastlamadığını ve uygulanan ders çekim tekniklerini çok beğendiğini ifade etti.

Vali Balcı ise, 11 ve 12.sınıf öğrencilerinin üretimin içerisinde yer alarak kalifiye eleman olarak yetiştikleri ve kartvizit, matbuu evraklar, broşür, dergi, kitap, deneme kitapçıkları gibi çalışmaların yapıldığı atölyenin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

Eğitim Tokat Web TV stüdyolarında MEB (EBA) meslek lisesi ders içerikleri ve müfredat çekimleri yapılıyor. Çekimi yapılan ders videoları MEM web sayfasında, youtube kanalında paylaşılıyor, Etüt Tokat kapsamında soru çözümleri yapılıyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz dedi.

YARI DEĞERLİ TAŞLAR VE KUYUM ATÖLYESİ

Bakan Yard. Mahmut Özer’in bir sonraki durağı Tokat MTAL Milli Eğitim Bakanlığı, OKA ve İş Kur destekleri ile Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan Yarı Değerli Taşlar ve Kuyum Atölyesi oldu. Vali Balcı, Özer’e atölye ile ilgili bilgiler vererek, “Tokat’ımızın yarı değerli taşlarını markalaştırıp Türkiye ve dünya pazarıyla buluşturacağız. Taşlar Tokat’ın ekonomisine, turizmine önemli katkı sağlayacak.” dedi.

TAŞLIÇİFTLİK İLKOKULU VE ANAOKULU

Özer, Taşlıçiftlik Yerleşkesinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteğiyle, Valilik ve Üniversite tarafından yapılacak olan ilkokul ve anaokulu alanında da incelemelerde bulundu. Vali Balcı Taşlıçiftlik Yerleşkesine kazandıracak ilkokul ve anaokulunun temelini en kısa sürede atacaklarını belirterek, “Tokat`ımıza ve vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 10.06.2021
Güncelleme Tarihi : 10.06.2021
GÜNDEM
Yazarlar
En Son Yorumlar