GÖRÜNMEZ ÖNCÜ KADINLAR PROJESİ

7.6.2021
460 kez Okunmuştur.

 

TEKMED DERNEĞİ TARAFINDAAN UYGULANAN GÖRÜNMEZ KADINLAR (THE INVISIBLE FOREWOMEN) PROJESİ KAPSAMINDA GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ DÜZENLENDİ

 

Udhetimi Lire(Liberi di viaggiare) Arnavutluk tarafından koordinatörlüğü yapılan ve Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği, Türkiye; Uri Mena, Ürdün, Have a Dream Mısır, Association fDeveloping Voluntary Work Novo mesto, Slovenya derneklerinintak olduğu ve Anna Lindh Foundation tarafından desteklenen “The Invisible Forewomen” projesinin girişimcilik eğitimleri tamamlandı. Tokat Öğretmen Evi Eğitim Salonunda yapılan eğitimlere ilimizden sekiz bayan sürekli ve gönüllüler katıldı.

Beş gün süren projenin her günü bir ülke eğitim verdi

1 Gün Ürdün “İş Okuryazarlığı” konusunda 5 saat süren uygulamalı eğitim sundu.

2 Gün Mısır “Kadınların Güçlenmesi için Temel Becerilerin Geliştirilmesi: Kişisel ve Sosyal Beceriler” konusunda uygulamalı eğitim düzenledi.

3 Gün Slovenya “Kadınların sosyo-kültürel katılımının Rolü ve Önemi” konulu uygulamalı eğitim düzenledi.

  1. Gün Türk ekibi “Dijital Okuryazarlık” konusunda sunum yaptı.
  2. Gün Arnavutluk “Uygulamalı Girişimcilik Sorunları ve Gelişim Yöntemleri” konusunda sunum yaptı.

Proje, kadınların sosyokültürel ve ekonomik katılımlarını, geliştirmeleri, toplumsal gelişime katkıda bulunmak için görünmez yeteneklerinitaya çıkarmaları için düzenlendi. Kadınların iş piyasasına girmeleri bulundukları ülkenin ekonomilerini güçlendirmektedir. Eski usul girişimcilik yöntemleri yerini dijital becerilere bırakması ve düzenlenen eğitimin günümüz teknolojilerini içermektedir. Teknolojik değişimin (Technological Transformation) kadınların iş piyasasında güçlenmesini sağladığı tartışıldı. 

Kurulan bir işletmenin pazara ulaşması, ürünlerin dijital yöntemlerle tanıtılması, yeni pazarlama stratejileri, dijital kaynakların kullanılması, pazarlamada ucuz yöntemler, web sitesi kurulması ve özelliklerinin geliştirilmesi, e-posta ile pazarlama, e-ticaret, farklı web sitelerine reklam verme yöntemleri, sosyal medya sitelerinin pazarlamada etkin olarak kullanılması konularında, uzman kişiler tarafından bilgiler verildi.

Eğitime katılan katılımcılar Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından ileri bir tarihte düzenlenecek eğitimlere “eğitimci” olarak katılacak. Eğitime katılan tüm katılımcılar, eğitimci sertifikası almaya hak kazandı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 7.06.2021
Güncelleme Tarihi : 7.06.2021
GÜNDEM
Yazarlar
En Son Yorumlar