MERHAMET TEŞKİLATI TOKAT’TA İL BAŞKANI ATADI

26.4.2021
287 kez Okunmuştur.

 
Genel Başkanlığını Murat Bulut’un yaptığı Merhamet Teşkilatı İnsani Yardım Derneği’nin Tokat İl Başkanlığı’na atama yapıldı. Hemşehrimiz Selahattin Alaçam Tokat İl Başkanlığını üstlenmesi sonrasında Tokat’ta gerekli mercilere bildirimlerde bulundu ve gazetemize nezaket ziyaretinde bulunarak dernek hakkında bilgiler verdi.
Anadolunun merhamet eli olarak görülen derneğin “insanı yaşat ki Devlet yaşasın” düsturu ile yol almakta olduğunu belirten İl Başkanı Selahattin Alaçam’ın gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Fatih Kılıç’a dernek faaliyetlerine dair anlattıkları şöyle oldu:
“Merhamet Teşkilatı (İnsan Hakları ve Hürriyetleri İnsani Yardım Teşkilatı) olarak ziyaretlerimize devam ediyoruz. İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın, düşüncesiyle mazlumların her zaman yanında olmak için yollardayız. Sadece ülkemizde değil, sadece Ramazan ayında değil her daim ülkemizde ve tüm Müslüman coğrafyasında yardım bekleyen insanlara yardım getirmek için yollardayız. İlk olarak Suriye Resulayn’da ihtiyaç sahibi ailelere yiyecek, gıda ve giyim yardımlarını ulaştırdık. Ramazanın ilk haftasında Filistin Gazze’de 500 kişilik bir iftar programı gerçekleştirdik. Afrika’daki bazı bölgeler ile Bangladeş Arakan bölgesindeki kardeşlerimize iftar programı hazırlıyoruz. Daha sonra Afrika Gana ülkesinde yeni açılacak olan Su Kuyuları hazırlıkları devam etmektedir.
Ramazan ayında fitre, zekat, adak kurban, giyecek, yiyecek, gıda yardımları ile yetimlere bayram hediyesi verme çalışmalarımız sürmektedir. Tabii ki bunlar vatandaşlarımızın destekleri ile yapılmaktadır.
Tek hedefimiz yardımları ülkemizde ve dışarıda yardıma muhtaç insanlara ulaştırmaktır. Peygamberimizin (S.A.V.) ‘insanların hayırlısı insanlara hizmet edendir’ sözünden hareketle hiçbir siyasi düşünceye bağlı kalmadan muhtaç her insanımıza empati yaparak onların yerine kendimizi koyarak sadece Allah rızasını kazanmak amacı ile ve o insanların dualarını almak niyetiyle yardım ediyoruz.
Tokat ili ve ilçelerinde inşallah bizler de diğer STK’lar gibi Devletimizin ve ilgili kuruluşların bilgileri dahilinde Merhamet Teşkilatı olarak merhametli insanların desteğiyle yardımlar yapmayı ve ulaştırmayı düşünüyoruz. Tokat’ımıza hayırlı olsun inşallah.
Ramazan ayında kardeşlerimizin Merhamete ihtiyacı var. Gelin sofralara bereket, geleceklerine umut, merhametetak olalım. Çeşit çeşit yemekler yerken, yemek seçerken boğazımızdan çeşitli yemekler geçerken ihtiyaç sahiplerini de unutmayalım.”

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 26.04.2021
Güncelleme Tarihi : 26.04.2021