Sokak köpekleri kurbanlık koyun ve kuzuları telef etti

12.4.2021
110 kez Okunmuştur.

 

Turhal ilçemizde ikamet eden 29 yaşındaki Fatih Uysal, 10 gün önce kurban bayramında satmak üzere 2 koyun 5 kuzu alıp komşusunun bahçesinde beslemeye başlamıştı. 09 Nisan’ı 10 Nisan’a bağlayan gece koyun ve kuzularına yem bırakıp gelen Fatih Soylu, Cumartesi sabahı bahçeye gittiğinde acı bir görüntü ile karşılaştı. 2 koyun ve 5 kuzu telef edilmişti. Yünleri koparılmış, karnı deşilmiş haldeki koyun ve kuzuları civarda gördükleri köpeklerin telef ettiğini anladı. Polis ve Turhal Belediyesi Zabıta ekiplerini konudan haberdar etti. Olay yerine gelen polis ekibi beraberlerinde gelen veteriner hekimle birlikte zabıt tuttular. Zabıtta 2 koyun ve 4 kuzunun öldürüldüğü, 1 kuzunun yaralı olduğu yazıldı. Yaralı kuzu da gün içinde ölünce Fatih Soylu’nun kurbanlık olsun diye satın aldığı 2 koyun ve 5 kuzu telef olmuştu.

Elim hadisenin ardından gazetemize açıklamada bulunan Fatih Soylu ‘koyunları alalı 1 hafta olmuştu. Daha parasını dahi vermemiştim. Müzisyenlikle geçimimi sağlıyorum. Kurban Bayramı öncesi böyle bir tasarrufta bulundum. Kurbanlık besleyip satayım dedim. Komşumuzun bahçesine koyduk. 1,5 metrelik duvarı var. Gece yemlerini vermeye gittiğimde sakindiler, hiçbir şeyleri yoktu. Sabah gittiğimde yerde yatmaktaydılar. 3 tane sokak köpeği gördüm koyunları yerken. Beni görür görmez duvardan atlayıp kaçtılar. Hemen 155 Polisi ve Turhal Zabıta Ekiplerini aradım. Veteriner Hekimle birlikte geldiler. Tutanak tutuldu.’ dedi. Daha öncesi civarda böylesi bir saldırı olayı duymadıklarını söyledi.

BAŞKAN BEKLER YARDIMCI OLUNACAĞINI SÖYLEDİ

            Turhal ilçemizde yaşanan elim olaydan haberdar edilen Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, Zabıta ekipleriyle aracılığıyla konunun takibatını yaptırdı. Civardaki 5 başıboş köpek iğne ile uyuşturularak belediye barınağına götürüldü. Belediyenin konuya duyarlılığını görüp maddi yardım sağlanacağına dair bilgi verilen Fatih Soylu acısını hafifletmiş oldu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 12.04.2021
Güncelleme Tarihi : 12.04.2021