BAŞKANLARDAN ORTAK AÇIKLAMA

“Tokat’ımızda son günlerde Tokat Belediye Başkanımız ve şehrimizde istihdam sağlayan Tokat ekonomisine katkıda bulunan iş insanlarımızı hedef alan çirkin saldırıları, bizler Tokatspor’da muhtelif zamanlarda görev yapmış kulüp başkanları olarak şiddetle kınıyoruz.”

8.4.2021
194 kez Okunmuştur.

1969 yılında kurulan TokatspFutbol Kulübü Derneği’nin Kulüp Başkanlığını yapmış Tokatlı Başkanlar bir araya geldiler. Genel kurulda şirketleşme kararı sonrası yeni dönemin Şirket sahipliğini alan Ufuk Akçekaya’nın 3 yıllık süreçte 2. Lig’deki takımı önce 3. Lige ve bugün de BAL’a düşürecek durumu getirmesinin üzerine, bir de Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ile Yöneticilik yapmış isimlere karşı açıklamalarına tepki gösterdiler. Kınadıklarını vurguladılar.

BAŞKANLARDAN ORTAK TEPKİ

            TokatspKulübü Başkanlarından Fahri Özgen “1969 yılında kurulup mazisi tertemiz, Tokat’ımızın güzide kulübü Tokatspor’umuza hizmet etmiş değerli kulüp başkanlarım; Tokat’ımızın değerli basını hepinizi saygıyla selamlıyorum. Son günlerde yaşadığımız Tokatspile ilgili bir takım sıkıntılarla ilgili basın açıklaması yapmak istiyoruz, tüm Kulüp Başkanları adına yapıyoruz.” diyerektak açıklama metnini okudu. Metinde şunlar yazmaktaydı:

            “Tokat’ımızda son günlerde Tokat Belediye Başkanımız ve şehrimizde istihdam sağlayan Tokat ekonomisine katkıda bulunan iş insanlarımızı hedef alan çirkin saldırıları, bizler Tokatspor’da muhtelif zamanlarda görev yapmış kulüp başkanları olarak şiddetle kınıyoruz.

            İddia sahibi olan kişi, önce Tokatspkulübünü şirketleştirmiş ve 3 yılda 3 defa kulübümüzü küme düşürmüştür. Şirket şahsa ait olduğundan kâr ve zarar tamamen şirket sahibine aittir. Neredeyse şehrin yüzde 50’sin oylarıyla seçilmiş ve şehirde 7’den 70’e herkesin gönlüne taht kurmuş, sevgisini kazanmış Belediye Başkanımıza ve çalışma arkadaşlarına, istihdam sağlayan iş insanlarına yapılan bu iftiralar hangi partiden olursa olsun, hangi görüşten olursa olsun hepimizi derinden yaralamıştır. Bu nedenle bizler değişik dönemlerde Başkanlık yapmış eski Başkanlar olarak Belediye Başkanımız ve kıymetli iş insanlarımızı arkasında olduğumuzu ifade ediyoruz.”

 

 

 

 

METİN HARİCİ AÇIKLAMALAR

FAHRİ ÖZGEN: “BU ÇOCUK OYUNCAĞI DEĞİL”

            Orta metni okuyan Fahri Özgen sonrasında bireysel fikrini de dile getirdi ve “her şeyin bir bedeli var, bizler de yıllarca bu kulübe hizmet ettik. Başkan olacağım diye elini kolunu sallayarak gelip Başkan olamıyorsunuz. Bir yere Başkan olduysanız buranın getirisini de götürüsünü de hesap edeceksiniz. Bu çocuk oyuncağı değil. Sen 1 yılda 3 defa takımı küme düşür, ondan sonra çık insanlara saldır. Bunun takdirini bütün kamuoyuna sunuyorum. Tokat bir tane, Tokatspbir tane, biz her daim Tokatspor’un ve bütün Tokatlıların arkasındayız. Bunun da böyle bilinmesini özellikle istiyorum.” dedi.

  

AHMET SAMİ ÜLKÜ: “YENİ TOKATSPOR”

            Kulüp Başkanlarından Ahmet Sami Ülkü de söz aldı ve “ben de ilave etmek isterim. Her işte bir hayr vardır. Bu arkadaşımızın belki böyle bir şey yapması hayrlara vesile olur. Çünkü Tokat’ta Tokatspor’un devam etmesiyle alakalı, buradaki arkadaşlarımızın hepsinin ayrı isteği arzusu olmasa bu kadar mücadele etmezdi. Biz her zaman takım yaşasın diye mücadele ettik. Kol kırıldı yen içinde kaldı, kendi aramızda sıkıntılarımız da oldu ama hiç bu denli 3 sene üst üste takım küme düşmedi ve kötü durumlara düşmedi. Şuanda gidilen istikamette yok olma sürece var. Ben her işte hayr vardır derken, inşallah yeniden tekrardan bir Tokatspor, Çorumspor, Erzurumspor, Yeni Malatyaspörneğinde olduğu gibi kurulur. Allah izin verilirse böyle bir şeyin ateşlenmesine vesile olur.” dedi.

  

İBRAHİM GÜNDÜZ: “BEN ÇEKTİM O DA ÇEKSİN”

            TokatspKulübü Başkanlığında mali olarak hırpalanmış, bu uğurda cezaevinde yatmış tek Kulüp Başkanı olan İbrahim Gündüz de konuştu ve “Tüm Başkanlara teşekkür ederim. Hepsi zahmet çektiler, gece evlerinde yatmadılar, çocuklarından uzak kaldılar, çok eziyet çektiler ama takımı bu durumlara düşürmediler. Tokatlı peşindeydi Tokatspor’un ama şuanda biri Tokatspor’u A.Ş. yaptı, perişan etti. Allah belasını versin. İbrahim Gündüz olarak geldiğinde dedim ki, “gardaş para ihtiyacın olduğunda beni ara.” Yok dedi, para ihtiyacımız yok dedi. Siz Başkan olarak maçlara gelip destek vermenizi istiyoruz, dedi. Ama bugün çok kötü duruma düşürdü. Bu cezayı çeksin. Ben 88-89’da bu cezayı çektim. 600 milyon bugün 600 bin lira… Ben çektim O da çeksin. Allah yolunu açık etsin, güle güle, Tokatspor’u da terk etsin. Sinesine çeksin alacağı parayı.” diyerek sözlerini tamamladı.

KİMLER VARDI?

            Açıklamanın yapıldığıtamda Başkanlar adına konuşan Fahri Özgen ile birlikte İbrahim Gündüz, Ahmet Sami Ülkü, Hacı Ahmet Bozlu, Mustafa Şahin, Emin Yılar, Şadi İşeri, Mehmet Aktürk bulundular. Muhsin Kurulay, Ahmet Arat, Hasan Hüseyin Koç, İzzet Sansar’ın bilgileri dahilinde olduğunu da ifade ettiler.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 8.04.2021
Güncelleme Tarihi : 8.04.2021
GÜNDEM
Yazarlar
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar