YÖGEP  Nisan Ayı Faaliyeti Gerçekleştirildi

7.4.2021
142 kez Okunmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Millî Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda ve Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri çerçevesinde Tokat`ta imam hatip okulları yöneticilerine yönelik, imam hatip okulları yöneticilerinin; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Yönetici Gelişimi Programı (YÖGEP) gerçekleştirildi.  

Yönetici Gelişim Programı Nisan ayı faaliyeti, Covid-19 salgını dolayısıyla çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Programa, M. Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa SOLMAZ  moderatörlüğünde, ilimiz geneli tüm imam hatip okulları idarecileri ile çok programlı Anadolu lise müdürleri katıldı.

 

Bakanlığın  Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün programları doğrultusunda;  Demokratik, olumlu, destekleyici, kültürel, dönüşümcü, öğrenen, öğretimsel ve etik liderlik davranışları sergileyebilen yönetim anlayışı. konulu  Yönetici Gelişim Projesi Nisan Ayı  Programının  Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Niyazi Özdemir  tarafından çevirim içi gerçekleştirildi.

  

 Demokratik liderlik konusunun konuşulduğu programda yöneticilik ve liderlik kavramları arasındaki apartları belirten Niyazi Özdemir bir kurumun sadece kanun ve yönetmeliklerle yönetilemeyeceğini insanlara güven vermenin önemine değindi yöneticisi adaletli ve güvenilir olan işyerinde çalışanlara huzur vereceğini aidiyet duygusunun oluşturacağını belirtti insanlara emretmek yerine onlara rol model olmanın Empati kurmanın önemli olduğunu ifade etti Amerika`da yönetim bilimleri alanındataya çıkan bu tür kavramların aslında kendi öz değerlerimiz de de var olduğumu sevgili peygamberimizin bu konuda en güzel örnek olduğunu vurguladı kendi medeniyet değerlerimize döndüğümüzde Burada da insanlara insanca davranmanın çok önemli olduğunun yanında Adalet kavramının ne kadar önemli olduğunu çeşitli örneklerle anlattı

Turhal Cengiz Topel iho müdürü Aziz Kılıç da insanımızın kendi öz değerlerini dönmesinin önemi ne dikkat çekti söylemekten çok yapmanın rol model olmanın kendi kültürel değerlerimiz içerisinde çeşitli etkinliklere katılmanın çok önemli olduğunu vurguladı yaklaşık 50 dakika süren program İyi dileklerle sona erdi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 7.04.2021
Güncelleme Tarihi : 7.04.2021