TOKAT MEHMET AKİF İL PANELİ

6.4.2021
167 kez Okunmuştur.

 

Anadolu Mektebi Tokat grubu öğrencileri, İstiklâl Marşı`nın 100. yıl dönümü dolayısıyla yaptıkları Mehmet Âkif okumalarını tamamlayarak 03 Nisan 2021 Cumartesi günü düzenlenen çevrimiçi programda sunumlarını gerçekleştirdiler Tokat İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesindeki program, İl Sorumlusu Orhan Gazi Gökçe`nin sunumu ve Nazar Kayim`in panel başkanlığında yapıldı.

Tokat Merkez İMKB Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin konuşmacı olduğu program, İl Millî Eğitim Müdürü Murat Küçükali`nin yaptığı açış konuşması ile başladı. Konuşmasında, Mehmet Âkif Ersoy`un her konuda örnek olduğuna vurgu yaparak, yıllar öncesinden günümüze hitap eden, yıllar sonrasında da geleceğe hitap edecek yazarın her şeyi ölçülü yapan, gerçek bir vatansever ve hürriyet aşığı olduğunu ifade etti.

Programda Tokat Merkez İMKB Sosyal Bilimler Lisesi, 10. sınıf öğrencisi Aslıhan Bozkurt Mehmet Akif Hayatı, Sanatı, Mücadelesi isimli sunumunu yaparken, aynı okuldan Merve Eslemez Milli Mücadele ve Mehmet Akif, Mervenur Erler ise İstiklâl Marşı ve Mehmet Akif konularını ele aldıkları konuşmaları ile yazarı anlattılar.

Sunumların ardından Dr. Ahmet Akgül de öğrencilerin konuşmalarını değerlendirerek Mehmet Âkif Ersoy`un kitleleri harekete geçiren çok önemli bir toplumsal değer olduğunu söyledi. `Tanıdıkça sevdiğiniz adam, büyük adamdır.` sözünü hatırlatarak Âkif`in şahsiyeti ve sanatı yanyana duran sıradağlar gibidir. dedi. Öğrencilerin sunumlarını da oldukça başarılı bulduğunu belirten Akgül, Anadolu Mektebi `ne yaptığı bu verimli çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü de öğrencilerin merkeze alındığı bu okuma programında amacın ülkemizin ihtiyaç duyduğu insan profilini yetiştirmek olduğunu söyleyerek bu anlamda erken yaşta okumaya yönelmenin önemine değindi. Öğrencilerimiz kendi emek ve gayretlerinin gelişmelerine nasıl katkı sağladığını görüyorlar. Bu gelişmelerden biri de Âkif`i okuyan, onu tanıyan öğrencilerimizin gelecekte onu örnek alacak olmasıdır. sözlerinin ardından da desteklerinden ötürü Tokat İl Millî Eğitim Müdürü Murat Küçükali`ye, Sorumlu Şube Müdürü Kutbeddin Kaya` ya, sorumlu hocalar Orhan Gazi Gökçe ile Mesut Durmuş`a ve öğrencilere teşekkür etti.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 6.04.2021
Güncelleme Tarihi : 6.04.2021
GÜNDEM
Yazarlar
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar