SORU: SÜRÜCÜ BELGESİ VE PASAPORT NEREDEN ALINIR?

18.2.2021
225 kez Okunmuştur.

 

Tokat İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü tarafından vatandaşlara bu soru yöneltildi ve çok farklı cevaplar alındı. Sürücü Belgesi ve Pasaportun alınacağı kurumla ilgili kafa karışıklığını gidermek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Tokat İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü tarafından yapılan röportajda ‘Sürücü Belgesi ve Pasaport işlemleri hangi kurumumuzda yapılmaktadır?’ sorusuna; Emniyet, Valilik, noter gibi cevaplar gelirken nüfus dairesi diyenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar çoktu.

Tokatlı Bayram Ali Kahraman yöneltilen soruya; “Sürücü Belgesi ve Pasaport işlemleri Nüfus Müdürlüğü’nde yapılmaktadır. Ben 12 dakika içerisinde müracaat ettim. Kapısının önündeki PTT aracından da ödememi yaptım. Allah devletimize zeval vermesin. Devlet varsa biz varız. Biz yoksak zaten devlet yok” diyerek cevap verdi.

Tokat İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ali Dağlıoğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada 2 Nisan 2018 tarihi itibari ile Sürücü Belgesi ve Pasaport işlemleri Nüfus Müdürlüklerinden verilmeye başlamıştır. ALO 199 ve www.nvi.gov.tr adreslerinden randevu alarak en yakın nüfus müdürlüğünden Sürücü Belgesi ve Pasaport işlemlerinizi halledebilirsiniz” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 18.02.2021
Güncelleme Tarihi : 18.02.2021
GÜNDEM
Yazarlar
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar