AK Parti’de İl Başkanlığı için 3 İSİM DAVET EDİLDİ

21.1.2021
554 kez Okunmuştur.

Ak Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat’ın yeni dönem genel kurulunda yeniden aday olmayacağını kamuoyuna ilan etmesinin ardından olağan genel kurulda İl Başkanlığı görevini kimin üstleneceği merak edilen konuların başında geliyordu. AK Parti Genel Merkezi, Tokat İl Başkanının belirlenmesi sürecinde Tokat’a gelerek teşkilatlar ve üyeler nezdinde temayülde bulunmuştu.

            Geçen yılın Kasım ayında AK Parti Genel Merkezi’nden gelen Rize Milletvekili Muhammed Avcı ve Konya Milletvekili Halil Etyemez’in koordinatörlüğünde gerçekleşen temayülde 9 isim öne çıkarılmıştı. Alfabetik sırayla Adem Dizer, Ahmet Bay, Cüneyt Aldemir, Erol Duyum, Fatih Aksoy, Hasan Hüseyin Koç, Mustafa Boyraz, Osman Altunordu ve Serdar Çinkılıç bu isimler olmuştu.

3 İSME DAVET VAR

            Gelişen süreçte Ak Parti Genel Merkezi, Tokat İl Başkanı’nı belirlemek üzere 3 İSME davette bulundu. Bu 3 İSİMDEN 2’si, Kasım ayındaki temayülde isimleri verilen Cüneyt Aldemir ile Mustafa Boyraz oldu. Üçüncü isim ise temayülde adı verilmemiş Kadın Kolları Başkanı Havva Sabuncuoğlu oldu.

            Genel Merkezin daveti üzerine bugün 3 İSMİN Ankara’ya gitmesi beklenirken, programdaki bir değişiklikle ileri bir güne kaldığını öğrendik.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 21.01.2021
Güncelleme Tarihi : 21.01.2021