BÜYÜK ÖDÜLLERLE UFKAYOLCULUK-9 BAŞLADI 

21.1.2021
356 kez Okunmuştur.

“Türkiye’nin en geniş katılımlı sivil yarışmaganizasyonu” olan Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları- 9.un kayıtları başladı.  Her yıl katlanarak artan bir heyecan ve coşkuyla gerçekleşen sınavlara bugüne dek 3 milyonu aşkın kişi katıldı.

Tamamı gönüllülerden oluşan devasa bir ekip tarafından hazırlanan ve Tokat’ta Deha Gençlik Spve İzcilik Kulübü tarafından yürütülen Ufka Yolculuk yarışmaları, belirlenen özel temalar ve bu temaların izdüşümü olarak sınava hazırlık anlamında kitap okuma alışkanlığını yeniden gündeme getirmesiyle her yaştan insanın ilgisini çekiyor.

Ufka Yolculuk Genel Merkezinden yapılan açıklamada, “Güzel bir geleceğin iyi niyetli, insaf sahibi, güzel ahlaklı, temiz kalpli ve doğru düşünen gençler yetiştirmekle mümkün olacağı inancı ve sorumluluğu ile yola çıkan Ufka Yolculuk için kayıtlara başlandı. İnsanlığa değer katan bilgilerin yer aldığı eserlerle okuyan, düşünen, araştıran ve öğrendiklerini hayata geçiren bireylerin yetişmesine katkıda bulunmak için 9. Ufka Yolculuk başladı.” denildi.

  1. UFKA YOLCULUK YARIŞMA KONUSU: “SAĞLIKLI YAŞAM”

Önceki yıllarda Kur’an-ı Kerim meali, Peygamber Efendimiz’in (SAS.) hayatı, hadis-i şerif, ilmihal, Kur’an ve sünnet bütünlüğü, güzel ahlak, adap” gibi konularda gerçekleştirilen yarışmanın bu yıl için seçilen teması ise “Sağlıklı Yaşam”.

Online kayıtları 18 Ocak 2021 Pazartesi günü www.ufkayolculuk.com adresi üzerinden başlayan Yarışma kapsamında ilkokul,taokul ve lise kategorisi için eserler hazırlandı. Yarışma detayları hakkında bilgi veren Deha Gençlik Spve İzcilik Kulübü başkanı ve Ufka Yolculuk Yarışması il sorumlusu Bünyamin GÜRBÜZ, “Bu seneki yarışma konumuz Sağlıklı Yaşam. Yarışmada sorulacak soruların hazırlanacağı kitaplar ise yine üç kategori halinde belirlendi. Öğrenciler İlkokul kategorisinde “Nereden GeliyBu Sesler”, Ortaokul kategorisinde “ Bir Acayip Yolculuk” ve Lise kategorisinde ise “Sağlık Olsun” isimli kitaplardan sorumlu olacaklardır. 9. Ufka Yolculuk yarışması bu sene iki aşamalı olarak yapılacaktır. Online kayıt sonrası yarışmanın birinci aşaması 11-12 Nisan tarihlerinde yine online olarak gerçekleştirilecek ve sıralamalar 22 Nisan’da açıklanacaktır. Birinci aşamada kendi kategorisinde Türkiye genelinde ilk on bine giren adaylar ikinci aşama sınava girmeye hak kazanacaklar. İkinci aşama sınavı ise randevu ile olup 23 Mayıs 2021 Pazar günü icra edilecektir. Nihai sonuçlar ise 1 Haziran 2021 saat 20.00’da açıklanacak ve Türkiye geneli ödül töreni 5 Haziran’da icra edilecek” dedi.

250 KİŞİYE ÖDÜL VERİLECEK

Ayrıca yarışma ödülleri hakkında da bilgi veren GÜRBÜZ şunları kaydetti: “Türkiye geneli kendi kategorileri sıralamalarında ilk 50’ye giren öğrencilerden ilk 3’e  laptop ve elektrikli kaykay, 4.-10. öğrencilere cep telefonu ve elektrikli kaykay, 11.-20. sıradaki öğrencilere akıllı saat ve bisiklet, 21.-50. öğrencilere ise bisiklet ve bluetooth kulaklık ödül olarak verilecek. Tokat il sıralamalarında ise her kategoride ilk 33’e ödüller dağıtılacak. ilkokul kategorisinde; ilk 3’eTABLET ve PARA ÖDÜLÜ; Ortaokul ve Lise kategorisinde ise ilk 3’lere AKILLI TELEFON  ve PARA ÖDÜLÜ  ve her üç kategori sıralamalarında   4 .ile  33. Yarışmacılarımıza en düşük  250 tl olmak üzere para ödülleri belirlenmiştir” dedi 9. Ufka Yolculuk Yarışması için ayrıntılı bilgi ve online kayıtlar www.ufkayolculuk.com adresinden yapılmaktadır.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 21.01.2021
Güncelleme Tarihi : 21.01.2021
GÜNDEM
Yazarlar
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar