TOKATSPOR A.Ş. – KAHTA 02 SPOR MAÇI

(Ercan Süsoy / Teknik Direktörün Gözüyle)

7.1.2021
577 kez Okunmuştur.

 Tokatsporumuz, 2020 – 2021 Futbol Sezonunda 1. Devrenin son maçında Kahta 02 Sptakımı ile 0-0 berabere kaldı. İyi mi oldu, kötü mü oldu, ne diyelim? diye düşündüğümüzde pek tabiî ki galibiyetle 3 puanı alsak daha iyi olurdu desek de ikinci devrenin son maçını da Kahta da oynayacağımıza göre her iki takımın da birbirini üzmeden 0-0 berabere kalarak aldıkları 1’er puan iyidir diyelim.

         Kahta 02 Spmaçında gözümüze takılan önemli ayrıntılara gelince;

         1) Sahamızda oynadığımız tüm maçlarda protokol tribünü görüntüsü Tokat futbol kamuoyunun Tokatspor’a olan ilgi alakasını gösterir. Çok şükür Tokatspor’umuzun maçını izlemek için protokol tribününe gelen bürokratları görünce biraz şaşırsak da bizleri çok memnun etti. Onlara tüm Tokatspcamiası olarak çok çok teşekkür ediyoruz. Kimler yoktu ki… Genelde hemen hemen tüm maçlarımıza gelen, takımımızın her şeyi ile ilgilenen Valimiz sn. Ozan Balcı, şehrimizin emini Belediye Başkanımız sn. Eyüp Eroğlu, Başkan Yardımcımız, Tokat’ımızın yetiştirdiği gençlerden sn. Osman Altunordu, Ampute Milli Takım Teknik Direktörü hemşehrimiz sn. Osman Çakmak, Emniyet Müdürümüz sn. Göksel Topaloğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü sn. Bünyamin Şahin’in yanı sıra protokol tribününün müdavimlerinden Gençlik SpMüdürlüğü yetkilileri, eski spil müdürümüz Vejdi Ayça, kulübün yetkili yöneticisi Ümit İşeri, transfer işleri ve futbolcularla ilgilenen menajer Aytunç Bozkurt, Tokatspeski Başkanlarından Emin Yılar, kıymetli iş insanlarımızdan Baharium sahibi Yalçın Asan, şahsım, rakip takım yöneticileri, TFF Görevlileri ile şimdiye kadar oynanan maçlarımızda hiç böyle bir kalabalık görmemiştik. Bu da bizlere gösteriyki artık Tokat kamuoyunda Tokatspyavaş yavaş ilgi çemberi radarına giriyor. İnşallah bu ilgi bundan sonra yapacağı maçlarda da daha hızla devam eder ümidindeyiz. Yalnız bırakmayanlar için tüm Tokatspcamiasının teşekkürlerine buradan tercüman oluruz.

         Takımımız bu sezonun ilk devresinin son maçına önemli as futbolcularımızın sakatlıkları yüzünden ideal kadrosuyla başlayamadı. Zaman zaman iyi bir futbol oynamasına rağmen 3 puan alamadı, 1 puanla iktifa etti.

         Takımımızın tecrübeli kalecisi Cüneyt başarılı bir maç oynamaya devam ediyor. Geri dörtlümüzde stoperler Mert Güney ve Kağan Topçu gittikçe daha uyumlu daha güzel oynamaya başladılar. İki bekimizden bu maçta ilk defa sol bekte oynatılan Erdem Yel bu mevkiinin adamı olacağını bizlere müjdeledi. Alt yapıdan yetişen Erdem Yel’e çekinmeden bu defans görevini veren Teknik Direktörümüz Metin Altınay’a teşekkür ediyoruz. Sağ bekte de geçen sezondan bu yana alt yapımızdan yetişen Berkcan Aytaç oynadı ve yerini daha az kaybederek oynadığı vakit daha da faydalı olacaktır.

         Orta sahamıza bakıldığında, takımımızın bundan evvel oynadığı maçlardaki gibi (bilhassa Fethiyespmaçı)ta saha dizilişi olmadığını gördük. Başarılı görüldüğü maçlarda Vedat tek ön libero, sağ iç Eray Uysal, sol iç Ali Kemal oynamaktaydı. Kahta maçında bu diziliş değişmişti. Vedat ve Eray iki ön libero, Ali Kemal ise forvet arkası olarak oynadı. Bu dizilişe Vedat ve Eray uyum sağlayamadı. Ne hücuma ne de defansa yeterince faydalı olamadılar. Ali Kemal de ne ileri gidebildi ne deta sahamızın parselasyonunu yapabildi. Halbuki 3 oyuncumuzta sahaya üçlü olarak yayıldıklarında Vedat defanstan aldığı topları fizik kalitesi yüksek olduğundan üçüncü bölgeye daha iyi getiriyor, Ali Kemal ve Eray da mümkün olduğu kadar hem hücumu desteleyip hem deta sahaya defansa gelebiliyorlardı. Bu maçtaki yanlış diziliş takımımızın ofansta ve defansta güzel futbol oynayamamasına sebep oldu.

         Forvet hattımızda Menderes Önkuzu, Eren Açıkgöz, Eser Yayla gibi ilk 11’de oynamakta olan as oyuncularımızın sakatlığı vardı. Santrafolarak Abdülaziz Tanyeri ve Deniz Bağlan da hafif sakatlıklarına rağmen oynamak zorunda kaldıklarından takımımızın hücum gücü düşüktü. Takımımızın hücumda pozisyon üretememesinin sonucu olarak da bilhassa kanatlardan yapacağımıztalar ve top kesmeleri az gördük. Gol atamadık.

         Hülasa, sezon başı son dakika yapılan transferler ve alt yapıdaki oyuncularımızdan oluşan kadromuzun 2. Yarıda daha başarılı maçlar çıkaracağı inancındayız. Teknik Direktörümüz Metin Altınay hocamız ve Tokatlı yardımcıları Fatih Özdemir ve Mehmet Dönmezdemir’den teşkil eden ekibiyle takımımızın daha üst sıralara çıkacağı kanaatindeyiz.

         Takımımızın 2. Devre hazırlıklarını ve neler yapmamız gerektiğini bu sütunlarda yazacağımızı belirtir, spseverlere sevgi ve saygılar sunarız.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 7.01.2021
Güncelleme Tarihi : 7.01.2021
GÜNDEM
Yazarlar
En Son Yorumlar