GÜZEL VE KALİTELİ MAÇ

(Teknik Direktörün Gözüyle Köşesinde Ercan Süsoy)

25.12.2020
2059 kez Okunmuştur.

 Tokatsporumuz sahamızda oynadığımız, grubumuzun lideri, Fethiyespor’u güzel ve kaliteli futbolu ile 1-0 mağlup etti. Bu galibiyet Tokatspor’umuzun yeniden doğacağı imajını geri getirecek bir başlangıç olur. Maçtan sonra futbolcuların soyunma odasındaki tezahüratları GOP. Stadı’nın alt katındaki koridorları çınlatıyordu. Biz de bu armoniye ‘Tokatspsen çok yaşa’ sözleri ile katılıyor, ‘Tokatspor, Tokatspsen çok yaşa’ diyoruz.

            TokatspA.Ş. – Fethiyespmaçında gözümüze takılan önemli ayrıntılara gelince;

            1) Sahamızda oynadığımız tüm maçlarda GOP. Stadı’nın protokol tribünündeki manzaraya odaklanırız ki, futbol kamuoyunun ilgi ve alakasını da gösterir. Bu kadar güzel bir maçta takımımızın her şeyi olan Sayın Valimizi, Belediye Başkanımızı göremedik. Çok güzel futbollarıyla ligi lideri Fethiyespor’u yendiğimiz bir maçı izleyemedikleri için üzülecektir. Sağlık olsun, inşallah Tokatspor’umuz bunun gibi daha güzel maçları da oynar ve onlar da gelip izlerler. Protokol tribününün müdavimlerinden Spİl Müdürümüz, Yardımcıları, Yetkili Yönetici Ümit İşeri, Menajer Aytunç Bozkurt, FethiyespKulübü Başkanı ve Yöneticileri, eski Spİl Müdürümüz Vejdi Ayça, Bahar Kundura sahibi Yalçın Asan, bendeniz, TFF Görevlileri bulunuyorlardı. Ayrıca yan bölümde de alt yapı antrenörü Orhan Akdağlı hocamız, kadroya girmeyen oyuncular yer alıyorlardı.

            2) Duayen gazetecimiz merhum Ahmet Camgözoğlu’nun adının yaşatıldığı Basın Tribününde TSYD üyeleri, habercilerden gazeteci Fatih Kılıç, Arif Sağdıç, Çetin Kamil Genç, Mustafa Işık, Dursun Ekrem Er görevlerini yapmak üzere hazırdılar.

            Maçın teknik analizi…

            Takımımız cezalı ve sakat futbolcuların tekrar dönmesiyle hemen hemen ideal bir tertiple maça çıkmıştı. Bu sezon sahamızda galibiyete ulaştığımız İstanbul Çengelköy maçından daha kaliteli ve güzel futbol oynadı. Ligin lideri Fethiyespor’u 1-0 yendi.

            Kalecimiz Mikail’in cezalı olmasından dolayı kalede görev yapan Cüneyt, geri dörtlümüzde bilhassa Mert Güney, Kağan Topçu uyumlu oyunları ile göz doldurdular. Bu ikili inşallah bundan sonraki maçlarımızda takımımızın değişmez isimleri olacaklarını gösteriyordu. Orta sahamızda en başarılı üçlü olarak Vedat Budak ön libero, Ali Kemal sağ iç, Eray Uysal sol iç olduklarını kanıtlıyorlardı. Ne olursa olsun biraz daha dikkatli olmalılar, defans bloğundan çıkarken kaptırdıkları paslar dikkat çekti. Ve mümkün olduğu kadar da dikine derinlemesine paslarla çıkmalılar. Forvet hattımızda Deniz Bağlan sol açık mevkiinde çok başarılı olacağını gösterdi. Teknik Direktörümüz, Deniz’i bu mevki için kazandırmış oldu. Son maçlarda santrafmevkiinde başarılı maçlar çıkaran Aziz Tanyeri çok geç (77. dakikada) oyuna alındı. İkinci devrenin başında oyuna alınmış olsaydı daha faydalı olacağı kanaatindeyiz. Bu kadroda alt yapımızdan yetişen, tecrübeli Mehmet Önkuzu da forvet hattında yer aldığında ideal tertibini tamamlamış olur kanaatindeyiz.

            Hülasa, Hakan hocamızın istifası ile göreve gelen Teknik Direktör Metin Altınay hocamızın Tokatspor’umuzda da ilk defa Tokatlı antrenörlerimiz Fatih Özdemir, kaleci antrenörü Mehmet Dönmezdemir ile birlikte çalışmaları bizleri de memnun ediyor, bu teknik ekibin takımımızı üst sıralara çıkaracağı kanaatini taşıyoruz.

            Tokatspor’un bundan sonra yapacağı maçlarda futbol şansının bizimle beraber olmasını temenni eder, sayın spseverlere saygılar, sevgiler sunuyoruz.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 25.12.2020
Güncelleme Tarihi : 25.12.2020
SPOR
Yazarlar
En Son Yorumlar