Tokat’ta Sokak Hayvanları Koruma Birliği Kuruluyor:

24.12.2020
2716 kez Okunmuştur.

 

Tokat’ta sokak hayvanlarının en iyi şekilde korunmasını sağlamak amacıyla kurulması planlananTokat Sokak Hayvanları Koruma Birliği ile ilgili çalışmalar Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapılan toplantıda ele alındı.

Valilik Toplantı Salonunda Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Vali Yardımcısı Remzi Oğuz Yılmaz ve ilgili kurum yöneticilerinin katıldığı toplantıda Tokat merkez, ilçe, belde ve köylerde sahipsiz sokak hayvanlarının en iyi şekilde korunması ve her türlü mağduriyetlerinin önlenmesi için belediyeler ve İl Özel İdaresi desteğiyle kurulması planlanan birliğe ilişkin yol haritası belirlendi.

Vali Dr. Ozan Balcı,“Bizler Tokat’ta hayvanlara dostuz, hayvanları önemsiyoruz. Aç açıkta hayvan kalmaması, yaralarının ve hastalıklarının tedavi edilmesi için çalışıyoruz. Belediyelerimiz ve İl Özel İdaremizle sahipsiz hayvanların yanındayız.

Memleketi sevmek, börtüsüyle böceğiyle, dağıyla taşıyla, florası faunasıyla, insanıyla hayvanıyla beraber sevmek demek. Hayvanlara merhamet etmeliyiz. Onlar bizim hayatımızın vazgeçilmez parçaları. Sahipsiz hayvanları korumalıyız ve sahip çıkmalıyız. Kolu kanadı kırık bir hayvan olmamalı. Biz de yaralı hayvanlarımız için hayvan ambulansı dizayn ettik ve yine il Özel idaresi’nden yaralı hayvanlarımızın tedavisi için bütçe ayırdık. Hayvan ambulansımız 7/24 hizmette. Bizler Tokat’ta hayvanlara dostuz, hayvanları önemsiyoruz. Aç açıkta hayvan kalmaması, yaralarının ve hastalıklarının tedavi edilmesi için çalışıyoruz.” diye konuştu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 24.12.2020
Güncelleme Tarihi : 24.12.2020
GÜNDEM
Yazarlar
En Son Yorumlar