ÇİÇEK ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ KURULACAK

23.12.2020
383 kez Okunmuştur.

 

Vali Dr. Ozan Balcı, Erbaa, Başçiftlik ve Reşadiye ilçelerini ziyaret ederek, devam eden proje çalışmalarını yerinde inceledi.

 

Erbaa`da bulunan kapalı ve açık kesme çiçekçilik alanındaki çiçek üreticileriyle bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) hibe desteği ile kurulan çiçek seralarını da inceledi.

TKDK`nın yaklaşık 15 milyon hibe desteğiyle 114 dekar alanda çiçek serası kurulduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Hedefimiz 2000 dekar alanda çiçek üretmek. Erbaa`yı çiçek ve fide üretimiyle, mezatıyla, soğuk hava deposuyla Türkiye’nin çiçek üretim merkezlerinden biri haline getirmek. dedi.

ÇİÇEK ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ KURULACAK

Erbaa’nın çiçek üretim merkezi yapılmasının yanı sıra kurulacak çiçek üreticileri birlikleri ile üreticilerin bir araya getirileceğine işaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Kurulacak olan Üretici Birliğinin çiçek üreticilerimize ciddi katkısı olacaktır. Çiçek üreticilerimizin sayılarını artıracağız. Çiçek üretimini artırmak için altyapı, sera, mezat, soğuk hava deposu kurmayı hedefliyoruz. Tokat tarım memleketi, üreticimizin, tarımın, çiftçinin her zaman yanında olduk, bundan sonra da yanında olmaya devam edeceğiz.”diye konuştu.

ERBAA’DA KURULACAK SERA OSB ALANINDA İNCELEME

Erbaa’da sera OSB kurulması planlanan yaklaşık 1000 dönüm alanda incelemelerde bulunarak bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, “Tarıma, tarımsal üretime, çiftçiye, üreticiye, tarımsal sanayiye ve bölgeye katkı sağlayacak her türlü yatırıma desteğimiz tam. Hazırlıkların en kısa sürede tamamlanması ve Sera OSB’nin kurulması için hep birlikte çalışacağız.” dedi.

BAŞÇİFTLİK`TE HEDEF 30 BİN DÖNÜM KİRAZ

Başçiftlik’te Geç Turfanda Meyve Bahçesinde incelemelerde bulunarak çalışmalara ilişkin bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, Başçiftlik 1000 dönüm alana kurulan Geç Turfanda Meyve Bahçesinde fidanlarımızı toprakla buluşturuyoruz. Erikbelen’de de 1500 da alanda önümüzdeki yıl Geç Turfanda Meyve Bahçesi kurmak için çalışmalarımıza başladık.Hedeflediğimiz 30 bin dönüm kiraz alanı yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, Başçiftlik’te çiftçilerin desteği ile yürütülen Geç Turfanda Meyve Bahçesi’nin ilçe ve Tokat ekonomisine büyük katkı sağlayacağını ifade etti.

Vali Dr. Ozan Balcı, Başçiftlik`te yeni hükümet konağı, butik kütüphane, yıkılarak yerine yenisi yapılacak lise ve okul güçlendirme çalışmaları ile ilgili Kaymakam Server Sinanoğlu ile değerlendirmelerde bulundu.

REŞADİYE TERMAL KAPLICAYI DAHA ANLAMLI VE ÖNEMLİ HALE GETİRECEĞİZ

Vali Dr. Ozan Balcı, son olarak Reşadiye Termal Kaplıcasına değer kazandıracak yatırımların yapılacağı alanda incelemelerde bulunarak, bilgi aldı. Vali Dr. Ozan Balcı, Reşadiye’deki kaplıcaları değerlendirerek kaplıcaları daha etkin, anlamlı ve önemli olarak sadece Reşadiye`ye değil, Türkiye’ye kazandıracağız. dedi.

İncelemelere Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Erbaa Kaymakamı Mustafa Temiz, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, TKDK İl Müdürü Fezvi Çiçek, İl Genel Meclisi Üyeleri ve ilgililer katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 23.12.2020
Güncelleme Tarihi : 23.12.2020
GÜNDEM
Yazarlar
En Son Yorumlar