Zile TSO’dan mermer sektörüne ziyaret

7.10.2020
473 kez Okunmuştur.

                   

Zile TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Bice, Genel Sekreter Ertuğrul Oğuz Şengör, Proje Koordinatörü Tuğba Vural ve Oda Personeli İbrahim Alparslan Zile TSO üyesi olan mermer ocaklarının bir kısmına ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaret kapsamında Regal Mermer Madencilik AŞ.’e ait ocakta gerçekleşen ziyarete Pazarlama Müdürü Ufuk Şeker, Maden Mühendisi Lokman Topçu ve firmataklarından Hanefi Aslan katıldı.

Ardından Emmioğlu Mermer Madencilik AŞ.’ye yapılan ziyarette ise Fabrika Müdürü Hakan Öztürk, heyete eşlik etti.

Başkan Bice, “Mermer ocaklarımız ilçe merkezimize uzak durumda. Çoğunluğu Yünlü, Derebaşı, Kervansaray ve Karakaya köyleri civarında yoğunlaşmış durumda. Bu ziyareti, özellikle sektör temsilcilerimiz ile bir araya gelmek için planladık. Mermer sektöründe hizmet eden her üyemiz çok kıymetli. Bildiğiniz üzere; dünya mermer rezervinin 40’ı Türkiye’de, bu rezervin 20’si de Tokat’ta. Sahip olduğumuz mermer rezervi varlığı ile Türkiye’de 5.sıradayız. Bölgede ciddi bir potansiyel var ve bu sebeple bölgeye değer katan, istihdam yaratan her üyemiz çok değerli. Bugün bizleri ağırlayan işletme yetkililerimize teşekkürlerimizi sunuyorum” Dedi.

 

 

 

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 7.10.2020
Güncelleme Tarihi : 7.10.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar