Tokat’ta eğitim sorunsuz bir şekilde devam ediyor

5.10.2020
466 kez Okunmuştur.

 

 

 

Tokat Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali gazetemize verdiği özel röportajında eğitim gündemiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

 

  “Tokatımız da bir ilki gerçekleştirdik”

 

 “Dijital Ders içeriği Kütüphanesi oluşturduk”

 

Öğrencilerin uzaktan eğitim sürecinde kaçırdıkları dersleri telafi etmeleri için Dijital Ders içeriği Kütüphanesi oluşturduklarını ifade ederek sözlerine başlayan  İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali,”  Tokatımız da bir ilki gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin kaçırdıkları dersleri telafi etmesi ya da izleyip konuyu pekiştirmeleri için tekrar etmek istedikleri konuları yeniden izleyebilmeleri için Dijital Ders içeriği Kütüphanesi oluşturduk. Bunun için program geliştirdik.  Öğrencilerimiz Tokat meb.gov.tr adresine giripadan istediği konuyu, üniteyi yazıktan sonra ders anlatımı karşısına çıkıyor. Bu adresten öğrencilerimiz kaçırdıkları konuyu kolaylıkla takip edebilecek” diye konuştu.

 

“Okullarda her türlü sağlık ve güvenlik tedbirlerini aldık”

 

“Velilerimiz gönül rahatlığıyla, güvenle çocuklarımızı okullarımıza gönderebilirler”

 

Okullarda her türlü sağlık ve güvenlik tedbirlerini aldıklarını belirten Küçükali,” Tüm okullarımızda her türlü tedbiri aldık. Tüm okullarımızın dezenfektesi yapıldı, sosyal mesafeyle ilgili tedbirler alındı. Ortak kulanım alanlarında, sınıflarda, bahçelerde ve okullarımızın tüm alanlarında sosyal mesafeye uyulması ile ilgili tüm tedbirler alındı. Tüm okullarımıza el dezenfektenlerini, maskelerimizi, ateş ölçerlerimizi gönderdik. Okullarımız hijyenik olarak hazır. Şu an da kamu kurumları arasında en güvenilir olan kurum okullarımızdır. Velilerimiz gönül rahatlığıyla, güvenle çocuklarımızı okullarımıza gönderebilirler. Nöbetçi öğretmen sayınsı artırdık, Öğretmenlerimiz de bu konunun çok sıkı takipçisi olacaktır. Velilerimizin gözü arkada kalmasın” ifadelerini kullandı.

 

“Tüm okullar da izole odalar hazırladık”

 

 “Eğitim- öğretim sıkıntısız bir şekilde devam etmektedir”

 

Tüm okullar da izole odalar hazırladıklarını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali,”  Covid-19 belirtisi gösteren öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve personellerimiz için tüm okullarımız da izole odalar hazırladık. ,” Covid-19 belirtisi gösterenleri  izole odalarımıza alıyoruz, Ailelerine, sağlık kuruluşlarına bilgilendirmeler yapıyoruz. Sağlık müdürlüğü, filyasyon ekiplerimiz eğer okulda bir karantina uygulanacaksa, hemen yapılması gerekeni yapıyorlar. Şu ana kadar hiçbir okulumuzda karantina uygulaması olmadı. Anaokullarımız da, ilköğretim 1. sınıflarımız da eğitim- öğretim sıkıntısız bir şekilde devam etmektedir” şeklinde konuştu.

 

 

“Devam mecburiyeti olmadığı halde umduğumuzdan daha fazla öğrenci gönderildi”

 

 “El birliği ile bu süreci atlatıp, çocuklarımızı en kısa zaman da okullarına kavuşturacağız”

 

Anaokullarımız da ve ilköğretim 1.sınıflarda başlatılan yüzyüze eğitimi de değerlendiren

Küçükali,” Yaklaşık 2 hafta geri de kaldı,  şu ana hiçbir sıkıntı yaşamadık.  Devam mecburiyeti olmadığı halde umduğumuzdan daha fazla öğrenci gönderildi.  Öğrencilerimizin gelmeanı İlköğretim 1 . sınıflarda  85, anasınıfların da güne göre 50-60 civarında değişti. Bu hafta daha da artacağını bekliyoruz. Bu hafta meslek liselerimiz de de uygulama derslerinde yüz yüze eğitim başladı. İnşallah hiçbir sıkıntı yaşamadan bu süreci atlatırsak, daha sonra 2. sınıflar peşinden 8. ve 12. sınıflarının açılmasını bekliyoruz. Öğretmenlerimiz çocuklarını çok özledi, çocuklarımız, öğretmenlerini arkadaşlarını özledi. Uzaktan eğitim de bir sıkıntı yaşamasak ta yüzyüze eğitim gibi olmuyor. öğretmenin çocukla teması, gözünün içine bakması, yüreğine dokunması, nefesini hissetmesi gerekli. Okullarımızın açılması ile ilgili tam net bir tarih yok. Vaka sayılarının seyrine göre Bakanlar Kurulumuz ve Bilim kurulumuz buna karar verecek. Herkes vatandaş olarak üzerine düşeni yaparsa, sorumluluğunu yerine getirirse, maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarsa vaka sayıları düşer, çocuklarımız da okullarına kavuşur. İnşallah el birliği ile omuz omuza bu süreci atlatıp, çocuklarımızı en kısa zaman da okullarına kavuşturacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 5.10.2020
Güncelleme Tarihi : 5.10.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar